הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל

הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל (https://hosts.co.il/forums/index.php)
-   Off-Topic וסיקורים (https://hosts.co.il/forums/forumdisplay.php?f=48)
-   -   מארגן: תביעה ייצוגית על גוגל אדסנס! (https://hosts.co.il/forums/showthread.php?t=96674)

elad-o 12-04-12 05:24

מארגן: תביעה ייצוגית על גוגל אדסנס!

כפי שאתם מבינים את הכותרת... מארגן תביעה ייצוגית כנגד גוגל אדסנס, כל מי שהיה לו בחשבונו סכום כסף גדול (מעל 100 דולר) ופתאום סגרו לו את החשבון ללא זיכוי עקב "ניפוח עלויות מפרסם"... נא לירשום פה, ולשלוח לי מספר סלולרי בפרטי.
(דבר זה אינו מוזכר בתנאי השימוש, ונוגד אותם בכך שאינכם מקבלים את הכסף המגיע לכם)

לי אישית היה בחשבון 1200$, יש גם בחור עם 4880$ שהיה לו בחשבון.
צריך מינימום 10 אנשים ע"פ שנוכל להתחלק בעלויות התביעה, (העלות תוחזר).

תודה, אלעד.

KriZza 12-04-12 08:15

בשביל לתבוע את גוגל או להזיז להם לפחות צריך תביעה גדולה עם הרבה אנשים, לא בעיה למצוא מי שנפגע מהם .

בהצלחה לך !

Dennis Ray 12-04-12 11:05

אישית אני לא רואה סיכוי לתביעה נגדם, הם מוגנים מכל כיוון וסביר להניח שהתביעה תבוטל כי יש להם משהו כמו "שומרים את הזכות להעיף כל אחד מהתוכנית ללא שום סיבה",
ואם הם --באמת-- רוצים להתאמץ הם תמיד יכולים להציג את זה כך שאכן ניפחת עלויות למפרסמים - אתה לא חושב?

בכל אופן בהצלחה כמובן.

amit_avital 12-04-12 12:28

אין לזה סיכוי ..
ואת האמת הם צודקים , הם מתסכלים קודם כל לטובת המפרסם שמשלם - בלי תוצאות לא יהיו להם לקוחות.
והאתרי סטטוסים לפייסבוק ושאר השטויות ממש ממש לא מועילות למפרסם וזה רק מנפח להם את החשבונות על כלום ..

satan 12-04-12 13:29

תזהר, ואל תקח את מה שנאמר פה בדיון כייעוץ משפטי.

אני אישית לא אוהב כשאומרים "אין סיכוי" ו"אל תנסה".. וכו'.

אם יש לך ראש על הכתפיים ואתה מאמין שזה סביר לאחר שקראת את התנאי שימוש אז תתייעץ עם הגורמים המתאימים ובהצלחה

michaelkalfon 12-04-12 13:39

אתה צריך לארגן אנשים , לעשות תביעה המונית ...

לך תתעסק עם העורכי דין של גוגל .

zoharesh 12-04-12 13:47

מה שמעצבן זה שהם לוקחים את הכסף בטענה שמנפחים עלויות למפרסמים, אבל המפרסם לא מקבל שקל בחזרה..

elad-o 12-04-12 13:47

לכל החברים חסריי האמונה פה,
אני לא סתם מעוניין לעשות זאת, מבחינת התנאים לא רשום חוק שהם יכולים לסגור בכל שניה את החשבון ולא להביא את הכסף שמגיע לחשבון!
כמו כן, תקראו באינטרנט על אדם שכבר תבע בעבר וקיבל את הכסף כולל ההוצאות המשפטיות.

לוותר אני לא יוותר, 4200 ש״ח לא הולך ברגל.
לא חושבים?

NextWebs.Net 12-04-12 13:53

בוא נעשה סדר בעניינים,
גוגל יש להם סוללת עורכי דין.
התקנון שלהם שאתה לוחץ ומאשר בהרשמה מוגן ומזכה אותם מכל דבר שיקרה לחשבון,הרבה כמוך ניסו הרבה כמוך התעצבנו אבל לא שמעתי על אחד שזכה.
כמו שפעם אמרו גוגל כל יכול?אני טוען שכן, גוגל יכול ליצור מלחמה בין ארצות ובטח שלנצח מול כמה אנשים פרטיים, וגם שלא נראה לי שיש באמת עורך דין בארץ שיכול לעמוד במשפט בסדר גודל כזה, אולי לתבוע מקסימום חברת איחסון על ביטול חוזה.

Pavel 12-04-12 14:21

ציטוט:

נכתב במקור על ידי NextWebs.Net (פרסם 841234)
בוא נעשה סדר בעניינים,
גוגל יש להם סוללת עורכי דין.
התקנון שלהם שאתה לוחץ ומאשר בהרשמה מוגן ומזכה אותם מכל דבר שיקרה לחשבון,הרבה כמוך ניסו הרבה כמוך התעצבנו אבל לא שמעתי על אחד שזכה.
כמו שפעם אמרו גוגל כל יכול?אני טוען שכן, גוגל יכול ליצור מלחמה בין ארצות ובטח שלנצח מול כמה אנשים פרטיים, וגם שלא נראה לי שיש באמת עורך דין בארץ שיכול לעמוד במשפט בסדר גודל כזה, אולי לתבוע מקסימום חברת איחסון על ביטול חוזה.

הייתכן כי גוגל זה האלוהים של שנות האלפיים ע"פ מה שאתה אומר?

אני לא יודע את התקנון של גוגל(ואני גם לא מייעץ פה שום דבר),
אבל האמירות כמו "אין סיכוי" ו"חבל לנסות אפילו", זה בדיוק מה שהוביל את מעמד הביניים בישראל למצב שלו היום..

ואגב, גוגל לא פעם הפסידו במשפטים.. מספיק להפוך חברה (גדולה ככל שתהיה) לחסינה מכל תביעה משפטית.

יום טוב, ובהצלחה!

NextWebs.Net 12-04-12 14:56

האמת? היא סוג של אלוהים,
טלפונים שלהם, מכוניות שלהם, יודעים איפה אתה נמצא,ממנים אותך,אפלקציות שלהם,
ועוד ועוד ועוד.....
אני רק אומר שלתבוע חברה בסדר גודל כזה כמו גוגל כמעט בלתי אפשרי מסיבה פשוטה, שעל התקנון שלהם יושבים כמות טובה של עורכי דין ומייעצים מה לשנות וככה הם מגנים על החברה.

Pavel 12-04-12 15:04

ציטוט:

נכתב במקור על ידי NextWebs.Net (פרסם 841243)
האמת? היא סוג של אלוהים,
טלפונים שלהם, מכוניות שלהם, יודעים איפה אתה נמצא,ממנים אותך,אפלקציות שלהם,
ועוד ועוד ועוד.....
אני רק אומר שלתבוע חברה בסדר גודל כזה כמו גוגל כמעט בלתי אפשרי מסיבה פשוטה, שעל התקנון שלהם יושבים כמות טובה של עורכי דין ומייעצים מה לשנות וככה הם מגנים על החברה.

האמת? כתבתי עכשיו תגובה ארוכה וטובה למה שכתבת.. אבל בסוף החלטתי לא לפתוח פה דיון על זה:)

שפותח האשכול יבדוק עם עורכי דין מה הסיכונים לעומת ההישגים שהוא יכול להגיע אליהם במשפט שכזה,
ואם יש עילה לתביעה, אז שיילך על זה, ובהצלחה.

דניאל 12-04-12 15:10

ציטוט:

נכתב במקור על ידי elad-o (פרסם 841198)
כפי שאתם מבינים את הכותרת... מארגן תביעה ייצוגית כנגד גוגל אדסנס, כל מי שהיה לו בחשבונו סכום כסף גדול (מעל 100 דולר) ופתאום סגרו לו את החשבון ללא זיכוי עקב "ניפוח עלויות מפרסם"... נא לירשום פה, ולשלוח לי מספר סלולרי בפרטי.
(דבר זה אינו מוזכר בתנאי השימוש, ונוגד אותם בכך שאינכם מקבלים את הכסף המגיע לכם)

לי אישית היה בחשבון 1200$, יש גם בחור עם 4880$ שהיה לו בחשבון.
צריך מינימום 10 אנשים ע"פ שנוכל להתחלק בעלויות התביעה, (העלות תוחזר).

תודה, אלעד.

אני מניח שהתייעצת עם עו"ד טרם איסוף האנשים..
אני לא חושב שסכום של 1200$ הוא בכלל סכום מתאים לתביעה בבית משפט רגיל.. שלא לדבר על תביעה יצוגית.

בשביל סכומים כאלו.. יש בית דין לתביעות קטנות - מהיר ואפקטיבי.

elad-o 12-04-12 16:01

ציטוט:

נכתב במקור על ידי דניאל (פרסם 841248)
אני מניח שהתייעצת עם עו"ד טרם איסוף האנשים..
אני לא חושב שסכום של 1200$ הוא בכלל סכום מתאים לתביעה בבית משפט רגיל.. שלא לדבר על תביעה יצוגית.

בשביל סכומים כאלו.. יש בית דין לתביעות קטנות - מהיר ואפקטיבי.

אז בואו ואספר לכם מה בעצם ההילה לתביעה כנגדם...
כל מה שאתם אומרים יכול להיות שנכון, אבל מה שגוגל עושה הוא דבר כזה:

סוגר לך את החשבון, שולח לך מייל המודיע לך על כך, מודיע לך שאין באפשרותך לענות למייל זה ושולח אותך לפורום תמיכה שגם שם לא עונים...
מספרי טלפון ישראלים? לא תמצאו. (גם לא ברשם החברות)
פקס? לא תמצאו.
אימייל תמיכה או קשר כלשהו עם נציג מטעם גוגל המוכן לענות לשאלות על השירות? לא תמצאו.

חבר׳ה... פשוטו כמשמעו... זו פשוט הונאה!
מחקתם כסף של בנאדם, שככל הנראה גם השקיע זמן כסף ומאמץ על כך...
לא תתנו לפחות תשובות?

הונאה, הונאה, הונאה.
רק תתארו כמה מיליונים עשה גוגל על הפראיירים שויתרו על הכסף שנמחק.

brightwriting 12-04-12 18:43

לפותח האשכול,תנסה אין לך מה להפסיד חוץ מזמן אולי כסף-אבל אם תאסוף מספיק אנשים הנזק הספי יהיה מזערי לעומת הפיצוי שתקבל על זכייה במשפט.
אני האמת עוד לא הבנתי מה הסיבה שהם מחקו לך את החשבון .

דניאל 12-04-12 18:54

ציטוט:

נכתב במקור על ידי elad-o (פרסם 841250)
אז בואו ואספר לכם מה בעצם ההילה לתביעה כנגדם...
כל מה שאתם אומרים יכול להיות שנכון, אבל מה שגוגל עושה הוא דבר כזה:

סוגר לך את החשבון, שולח לך מייל המודיע לך על כך, מודיע לך שאין באפשרותך לענות למייל זה ושולח אותך לפורום תמיכה שגם שם לא עונים...
מספרי טלפון ישראלים? לא תמצאו. (גם לא ברשם החברות)
פקס? לא תמצאו.
אימייל תמיכה או קשר כלשהו עם נציג מטעם גוגל המוכן לענות לשאלות על השירות? לא תמצאו.

חבר׳ה... פשוטו כמשמעו... זו פשוט הונאה!
מחקתם כסף של בנאדם, שככל הנראה גם השקיע זמן כסף ומאמץ על כך...
לא תתנו לפחות תשובות?

הונאה, הונאה, הונאה.
רק תתארו כמה מיליונים עשה גוגל על הפראיירים שויתרו על הכסף שנמחק.

אין בעיה - יש סיכוי טוב שיש לך קייס.
אבל מכאן ועד תביעה יצוגית.. הדרך ארוכה.

IgalSt 12-04-12 19:20

ציטוט:

נכתב במקור על ידי דניאל (פרסם 841273)
אין בעיה - יש סיכוי טוב שיש לך קייס.
אבל מכאן ועד תביעה יצוגית.. הדרך ארוכה.

ורק כדי לחדד את מה שדניאל מסביר:
ישנם תנאים ששופט בודק לפני אישור תביעה כתביעה ייצוגית. שתי נקודות בולטות מהם, מתוך וויקיפדיה:

ציטוט:

על בית המשפט להתרשם כי התובע מביא בפניו עילת תביעה "משותפת", מהווה בסיס משותף, לתביעה של קבוצה גדולה של תובעים, לבד מהתובע הספציפי. עילת התובענה הייצוגית תתאפיין בדרך כלל בכך שהיא מביאה בפני בית המשפט מערכת עובדות המקיימות עילת תביעה טובה לקבוצה מסוימת של תובעים כנגד הנתבע, אלא שלכל תובע בנפרד, אין עניין להגישה בנפרד מפאת סכומה הקטן או הטרחה הרבה הכרוכה בניהולה, בעוד שכקבוצה יש לה משמעות ניכרת. הגשת התובענה הייצוגית ובירורה ככזו פותרת את הכשל העומד ביסוד הגשת ההליך על ידי כל תובע בנפרד.
ציטוט:

שהסעד הנתבע הוא סעד אחיד ומשותף לכלל התובעים הפוטנציאליים, ואין הוא מעורר בחינה נפרדת של כל פרט בתובענה.
עתידה של התביעה הייצוגית המוצעת כאן לא להתקבל בעקבות שני המבחנים הנ"ל.

לדעתי מדובר בתביעה קבוצתית או מאוחדת, ולא בתביעה ייצוגית. לפחות לא איך שהחוק מגדיר תביעה ייצוגית.

Gmedia 13-04-12 10:12

כן! אפשר לתבוע את גוגל והשאלה היא מתי.

תביעות נגד גוגל: http://www.calcalist.co.il/local/art...533861,00.html

אהרון גריספאן: http://www.themarker.com/hitech/1.525874

dor77 13-04-12 18:15

אפשר להגיד חסר סיכוי, אפשר להגיד בלתי אפשרי, האמת אני די בראש הזה ויותר מזה, אני בטוח שגוגל מכוסים מבחינת כל דבר אבל..

http://www.globes.co.il/news/article...did=1000685656

Alertpay 13-04-12 19:49

נלקח מהכתבה בThemarker:
תנאי ההסכם של גוגל מאפשרים לה לסגור חשבון משתמש מ"כל סיבה", אבל בהחלט לא "ללא סיבה". וגם שם היה לשופט מה להגיד לסטפני מילאני: "גוגל לא יכולה לסגור לי את החשבון בגלל צבע עיניי, נכון?".

שיהיה לך בהצלחה, אל תתייאש, אם יש לך מטרה אחת וזה לקבל את הכסף-לך עד הסוף.

Dennis Ray 13-04-12 22:28

העניין הוא שבקייס שלו יש סיבה, הם יגיעו לבית משפט, גוגל ישלפו מסמך על "פעילות קליקים לא תקפה" על החשבון שלו או כל דבר אחר שהם יכולים להמציא.
הם בשניה יכולים להביא נתונים, יודע מה - גם נתונים מפוברקים אם מתחשק להם (סתם לצורך הדוגמא).

Iinux 14-04-12 02:17

פעמיים השקעתי על אתרים מעל 600 שקל ובניתי על גוגל אדסנס ופעמיים ללא סיבה אחרי 60$+ .. נחסם החשבון, למה ? רק גוגל יודע.
מקווה בשבילך שתצליח בעניין הזה למרות שהוא ממש קלוש.
בהצלחה, בהצלחה ובהצלחה.

Haimz 14-04-12 11:59

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Ray (פרסם 841359)
העניין הוא שבקייס שלו יש סיבה, הם יגיעו לבית משפט, גוגל ישלפו מסמך על "פעילות קליקים לא תקפה" על החשבון שלו או כל דבר אחר שהם יכולים להמציא.
הם בשניה יכולים להביא נתונים, יודע מה - גם נתונים מפוברקים אם מתחשק להם (סתם לצורך הדוגמא).

אני לא מבין בעניין הזה, אבל לדעתי, "הוכחות" מהאתר שלהם לא יהיו קבילות ..

satan 14-04-12 13:31

ציטוט:

קצת הגזמת;P

Gmedia 14-04-12 16:31

ציטוט:

לא בונה על זה. אפשר לעלות על זה מהר מאוד ולזהות אם מסמך פוברק או לא. זו לא הפואנטה.

הבעיה היא שהעו"ד של פותח הנושא חייב להיות בטוח (עו"ד של אלעד) שאת העסקה הזו אפשר
לנצח. יותר מזה. אם מדובר בהמון המון כסף, שישכנע את העו"ד להכנס יד בפנים עם אחוזים.

לא רע שעו"ד יקבל לא מעט כסף על תביעה שנראית לכאורה "קטנה" אבל מכוונת גבוה.

Shlomi062 14-04-12 19:14

המפתח להצלחה הוא תזמון. תסתכלו אחורה שנתיים ושלוש ותראו כמה השתנה רק בשנים האלה. כל נושא הרשתות החברתיות לא היה קיים כלל, תחשבו על החיים בלי אינטרנט ובלי מנועי חיפוש. החוכמה היא לפגוש את הרכבת תוך כדי נסיעתה ברגע הנכון.
תחכה לתזמון הנכון, או שתיצור את התזמון.

אין חברה חסינה מתביעות, אבל זה גוגל, יש להם עוכרי דין מהטובים בעולם.

Gmedia 14-04-12 19:43

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Shlomi062 (פרסם 841421)
המפתח להצלחה הוא תזמון. תסתכלו אחורה שנתיים ושלוש ותראו כמה השתנה רק בשנים האלה. כל נושא הרשתות החברתיות לא היה קיים כלל, תחשבו על החיים בלי אינטרנט ובלי מנועי חיפוש. החוכמה היא לפגוש את הרכבת תוך כדי נסיעתה ברגע הנכון.
תחכה לתזמון הנכון, או שתיצור את התזמון.

אין חברה חסינה מתביעות, אבל זה גוגל, יש להם עוכרי דין מהטובים בעולם.

וגם לתנובה יש עורכי דין מעולים וגם לקוקה קולה סוללת עורכי דין בינלאומית, אז מה? זה הופך אותם לחסינים? אז מה אם זו גוגל.

אז לגוגל יש משרדים, ולגוגל יש את גוגל ארץ, ולגוגל יש את גוגל ספייס, ויש להם את הג'ימייל, אז מה?
כל דבר אפשרי מולם תלוי מה רמת הסיכון. בשביל לעמוד מולם צריכים יותר מעורך דין אחד שיסכים
לקחת על עצמו את אחריות הכבדה הזו (אם יוצר הנושא רוצה להכנס בהם עד הסוף, זה המון כסף אבל
אם הוא מחפש 4,000₪ שאיבד באדסנס, עדיף לא להתחיל בתביעה).

איך זה נקרא? אה כן.. או הכל או כלום.

bimbim 14-04-12 20:05

ממליץ לך כמו שכבר נאמר על בית משפט לתביעות קטנות, מהיר ואפקטיבי.
אם אתה סגור על יצוגית, תתכונן לבזבז את ה3 שנים הקרובות שלך בבתי משפט עד שיסתכלו בכלל על התיק. ולדעתי לפחות, הזמן שלך שווה יותר מ4000 ש"ח האלה...

Shlomi062 15-04-12 00:16

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Gmedia (פרסם 841425)
וגם לתנובה יש עורכי דין מעולים וגם לקוקה קולה סוללת עורכי דין בינלאומית, אז מה? זה הופך אותם לחסינים? אז מה אם זו גוגל.

אז לגוגל יש משרדים, ולגוגל יש את גוגל ארץ, ולגוגל יש את גוגל ספייס, ויש להם את הג'ימייל, אז מה?
כל דבר אפשרי מולם תלוי מה רמת הסיכון. בשביל לעמוד מולם צריכים יותר מעורך דין אחד שיסכים
לקחת על עצמו את אחריות הכבדה הזו (אם יוצר הנושא רוצה להכנס בהם עד הסוף, זה המון כסף אבל
אם הוא מחפש 4,000₪ שאיבד באדסנס, עדיף לא להתחיל בתביעה).

איך זה נקרא? אה כן.. או הכל או כלום.

אין אף אחד חסין.
אך במקרה הזה הרווח לעומת ההשקעה = שואף ל0.

בשביל 4,000₪ לא שווה, חד וחלק.

כל הזמנים הם GMT +2. הזמן כעת הוא 19:06.

מופעל באמצעות VBulletin גרסה 3.8.6
כל הזכויות שמורות ©
כל הזכויות שמורות לסולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ