הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל

הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל (https://hosts.co.il/forums/index.php)
-   Off-Topic וסיקורים (https://hosts.co.il/forums/forumdisplay.php?f=48)
-   -   הכנסות מבאנרים באתר אינטרנט לחייל (https://hosts.co.il/forums/showthread.php?t=103805)

DaNieLLL 15-05-13 14:10

הכנסות מבאנרים באתר אינטרנט לחייל

שלום לכולם וחג שמח! (:
יש לי 2 שאלות קטנות שהייתי מעוניין לקבל עליהם תשובה וודאית.

1. למישהו יש אתר אינטרנט שבו מוצבים באנרים, מהם הוא מרוויח כסף אשר נכנס לו ישר לחשבון הבנק בכל חודש. במידה והוא התגייס לצה"ל, האם הוא צריך להעביר את הכסף לחשבון ההורים בכל חודש כדי שלא יעשו לו בעיות?

2. חייל, פתח אתר אינטרנט רווחי אחרי שהוא התגייס. שוב, האם להעביר את הכסף החודשי לחשבון ההורים על מנת למנוע חיכוחים עם צה"ל?

תודה מראש:)

אדיר 15-05-13 14:37

1. לא.
2. לא.

DaNieLLL 15-05-13 15:39

תודה אחי

dumper 15-05-13 15:57

הבחור מעלי טועה,

נכון שכמעט אף פעם אף אחד לא בודק את החשבון בנק שלך שראות כמה הכנסה יש לך בחודש אבל לפי חוקי הצבא אסור לך להרוויח כסף מחוץ לצבא ללא אישור עבודה.
(אני מדבר בהסתייגות לשירות חובה, בקבע כן בודקים לפעמים).
מה גם כל קוד שאתה כותב בזמן הצבא שייך לצבא, נכון שאף אחד לא בודק אבל שמעתי על בחור שעשה סטארטאפ בזמן צבא ואחר כך הסתבך בתביעה.
אני מציע לך לבקש אישור עבודה, אני יודע שביחידות עורפיות זה ממש לא קשה..

Ori The Man 15-05-13 16:02

אם אתה לא הולך להרוויח מליונים, אין לך מה לדאוג
אני עבדתי מידי פעם בעבודות מזדמנות (גג 500 שקל בחודש) ולא קרה כלום

לצבא אין גישה לחשבון בנק שלך אלה אם חתמת על טופס שמרשה זאת.
חייל סדיר לא בודקים באמת אם הוא עובד או לא,העניין של איסור העבודה ללא אישור עבודה, זה מכיוון שהצבא אחראי עליך והוא מבטח אותך,והוא לא רוצה שתעבוד במקום בלי ביטוח ואז חס וחלילה אם נפצעת עלות הטיפול הוא על צה"ל.

אם זה עבודה כזאת שלא מצריכה ממך לעבוד אצל מעסיק או משהו כזה,אין בעיה ולא ידעו על זה..

אדיר 15-05-13 16:41

ציטוט:

נכתב במקור על ידי dumper (פרסם 876292)
הבחור מעלי טועה,

נכון שכמעט אף פעם אף אחד לא בודק את החשבון בנק שלך שראות כמה הכנסה יש לך בחודש אבל לפי חוקי הצבא אסור לך להרוויח כסף מחוץ לצבא ללא אישור עבודה.
(אני מדבר בהסתייגות לשירות חובה, בקבע כן בודקים לפעמים).
מה גם כל קוד שאתה כותב בזמן הצבא שייך לצבא, נכון שאף אחד לא בודק אבל שמעתי על בחור שעשה סטארטאפ בזמן צבא ואחר כך הסתבך בתביעה.
אני מציע לך לבקש אישור עבודה, אני יודע שביחידות עורפיות זה ממש לא קשה..

מי סיפר לך את כל השטויות האלו?

אין שום חוק צבאי שאוסר עליו להרוויח כסף מחוץ לצבא ללא אישור עבודה, החוק הוא על עבודה ללא אישור עבודה והסיבות הן ממש לא הרווח הכספי.
אין גם שום חוק צבאי שקובע שהקוד שהוא כותב בהיותי חייל שייך לצבא, אלא אם כן הוא כתב אותו במסגרתו (כמו בכל מקום עבודה אחר). אף אחד לא יתבע אותו על שום דבר.

לאף אחד בצבא לא מזיז אם יש לו איזשהו אתר והוא עושה ממנו כמה שקלים כל חודש, לא למפקד שלו לא למשקית ת"ש שלו ובטח שלא לבית הדין הצבאי.
בטח ובטח גם שאף אחד בצבא לא יחקור את חשבון הבנק שלו ויבדוק את זה סתם ככה.

בקיצור אם אתה לא מפעיל איזשהו עסק או משהו רציני מדי, אין לך מה לדאוג.

Insane 15-05-13 21:41

ציטוט:

נכתב במקור על ידי אדיר (פרסם 876296)
מי סיפר לך את כל השטויות האלו?

אין שום חוק צבאי שאוסר עליו להרוויח כסף מחוץ לצבא ללא אישור עבודה, החוק הוא על עבודה ללא אישור עבודה והסיבות הן ממש לא הרווח הכספי.
אין גם שום חוק צבאי שקובע שהקוד שהוא כותב בהיותי חייל שייך לצבא, אלא אם כן הוא כתב אותו במסגרתו (כמו בכל מקום עבודה אחר). אף אחד לא יתבע אותו על שום דבר.

לאף אחד בצבא לא מזיז אם יש לו איזשהו אתר והוא עושה ממנו כמה שקלים כל חודש, לא למפקד שלו לא למשקית ת"ש שלו ובטח שלא לבית הדין הצבאי.
בטח ובטח גם שאף אחד בצבא לא יחקור את חשבון הבנק שלו ויבדוק את זה סתם ככה.

בקיצור אם אתה לא מפעיל איזשהו עסק או משהו רציני מדי, אין לך מה לדאוג.

אתה טועה, הבחור חייב להודיע שיש לו ההכנסה חודשית.
כמובן שאף אחד לא בודק את זה וגם להם אין דרך לגלות.

עדיף לא להגיד כלום.

אדיר 15-05-13 22:17

אומנם כולנו מסכימים שלאף אחד זה לא אכפת, אף אחד לא בודק את זה ולא יהיו לו בעיות,
אבל אני בכל זאת אשמח לשמוע על סמך מה אתם אומרים שחייל סדיר חייב להצהיר על הכנסה נוספת שלא במסגרת הצבא (שוב - הכנסה, לא עבודה), בדקתי את הנושאים האלו לא פעם ולא פעמיים כשהייתי חייל.

Insane 16-05-13 00:59

שלחתי לך פרטית :)
אגב, אני חושב גם שזה תלוי ביחידה עצמה, כל אחת והשיגעונות שלה.

moomoo 16-05-13 12:05

ראש קטן שולמן, ראש קטן....

כל הזמנים הם GMT +2. הזמן כעת הוא 19:58.

מופעל באמצעות VBulletin גרסה 3.8.6
כל הזכויות שמורות ©
כל הזכויות שמורות לסולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ