View Single Post
ישן 11-09-11, 18:18   # 1
gillllll
חבר מתקדם

מיני פרופיל

gillllll לא מחובר  

מה דעתכם לגבי זמן קשינג?

מה לפי דעתכם הוא זמן טוב לרענון הקאשינג שלי.
ראשית אני אומר שאני משתמש בסוג הקאשינג הנפוץ ביותרב PHP לפי דעתי: ניתן לראות דוגמא שעל פיה עבדתי כאן... קצת שיפצתי אותה אבל בגדול בזה השתמשתי...
http://papermashup.com/caching-dynam...-pages-easily/

כמו שניתן לראות בקוד ניתן להגדיר את ה
PHP קוד:
$cachetime 60
למשל זה אומר שכל 4 דקות אם הבנתי נכון - זה ירענן את הדף השמור בזכרון .

אני יוסיף ויגיד שאני מבין שרענון צריך להיות תלוי באתר עצמו ואמור להשתנות ולכן רציתי להתייעץ איתכם ספציפית לגבי אחד האתרים שלי.
בגדול מדובר באתר שמתעדכן בערך כל 2-4 שעות .
וכמובן עם כמות מבקרים גדולה בנקודות הפיק שבגללן החלטתי להשתמש בקאשינג יכולים להיות בין 3000-5000 משתמשים בשעה. מה שגורם לעומס על השרת אבל בעיקר על הדטה בייס שלא מצליח לספק את השאילתות.

הקאשינבג שאני עושה הוא לבסביבות 100 עמודים עיקרים ועיקרים פחות שאליהם נופלות רוב הבקשות....

השאלה שלי היא מה לדעתכם תיהיה דגימת זמן אופטימלית לזכור את הדפים בזיכרון ? כמו כן רציתי לשאול אם עדיף להוריד את כמות הדפים שאני דוגם מהם כיון אולי יכולה להיות בעיה עם כמות גדולה מידי של דפים שעושים עליהם קאשינג בתדירות גבוהה ...?
אניא שמח אם מישהו ירחיב כאן מניסיונו מה מומלץ לעשות ומה מומלץ לא לעשות כשמתעסקים עם קאשינג.
שאלה נוספת בנוגע לקאשינג זה הסיפור עם הספרייה בה נשמר הדפים המועתקים לקאצ - נתתי לה הרשאות 777 כדי שהקוד יצליח לרשום לספרייה האם זה לא מהווה פרצה בטיחותית? ואם כן מה עלי לעשות?
דבר נוסף הוא שאני הייתי מעדיף לשמור על זמנים יחסית קצרים ולא לעדכן את הדף בזיכרון כל 2-4 שעות פשוט כי לעיתים רחוקות ישנם עידכונים שכן הייתי רוצה לראות יחסית מיידית ולכן לחכות שעתיים נראה לי קצת מוגזם אבל 10 דקות נשמע לי כן יותר הגיוני... אבל הכל שאלה של מה עדיף והאם עדכון כל 10 לעומת עדכון כל חצי שעה באמת הרבה יותר משמעותי במקרה שלי - ולכן הייתי רוצה לשמוע את הדיעות שלכם.

Last edited by gillllll; 11-09-11 at 18:25..
  Reply With Quote