הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

סגור את ההודעה

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 21-04-06, 07:30   # 41
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי בניה
מערכות כאלו פשוטות משתלם לעשות בPHP.
שוק הלקוחות יהיה הרבה יותר גדול.
אני לא יודע לאיזה שוק אתה מכוון אבל כשחברה פונה אלי עם בקשה לתכנות מערכת כלשהי (ברוב הפעמים מערכות פנימיות) היא רוצה מוצר עובד ומוגמר ואם במקרה יש לה רק שרתי לינוקס (נניח בתור שרתי דוא"ל לעסק) אז הם יקנו עוד רישיון ל windows באיזה 2000 ש"ח ויתקינו למשל oracle 10g xe, כי כשמשקיעים סכומים של 20, 30 אלף דולר ויותר רק בפיתוח עצמו.. כל השאר מתגמד.

ואם תחפש קצת בחוץ תראה שהרוב עובדים בטכנולוגיות כמו .net ו jsp בגלל העוצמות שהשפה מעניקה להם (הזכרתי כבר את המחלקות והספריות של windows שנגישות לפרוייקטים שלי? הזכרתי כבר שדוט נט זה לא רק לפיתוח ווב אלא תוכנות stand alone לסביבת windows שיכולות לתקשר בקלות עם המסד שבניתי ל web? תגידו, PHP מסוגלת לדברים כאלו? אני חושב שלא..)

אם אתה מכוון לשוק של HOSTS בעבודות של 200 ש"ח תמורת מערכת פורומים ברמה של תפוז - בבקשה. לא שווה לי לפתוח עורך קוד בשביל הסכומים האלו ועוד למערכות כאלו מורכבות.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי בניה
לא חסר כלום בPHP5 כדי לבנות מערכת ניהול תוכן טובה ואפילו מעולה ואתה תוכל למכור את זה לכל דורש בגלל עלויות האיחסון הנמוכות משמעותית.
ועדיין לא ראיתי חברת איחסון פה עם גירסת PHP פחות מ 5.
בנוגע לעלויות האיחסון - כל חברת איחסון בארץ שתחפש תחזיק כמה שרתי windows. ב HOSTS לא תמצא כאן יותר מדי חברות איכותיות (וכן, חברה עם שרת אחת לא נחשבת איכותית. השרת נפל - איפה בדיוק הגיבויים? איפה השרת המשני שצריך להיכנס לפעולה? אה אופס.. אין כזה).

וכל חברות האיחסון פה תומכות ב PHP 4 פרט ליאיר, ככה שזה מעיד קצת משהו על כמה נפוץ PHP 5 (שהשתחרר לפני שנה!!) בחברות האיחסון (שד"א, אין תמיכה רחבה ב PHP 5 גם בחו"ל). לעומת זאת, דוט נט 2 - כמעט כל חברת איחסון כבר תומכת בזה.. מלמד משהו? נראה לי שכן.

דיון אחר שהיה מעניין אותי זה - האם בלי כל המערכות החינמיות ב PHP (נניח phpBB, ניוק וכו') - מישהו בכלל היה מתכנת ב PHP?

ישן 24-04-06, 19:35   # 42
omaniusd
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

omaniusd לא מחובר  

מיניאטור - מה הטעם לתכנת עם מביאים לך הכל?! כי אז, במקום להתעסק בדברים השוליים, אתה מתעסק בדברים החשובים יותר והפיתוח יותר מהיר ויעיל.
כל מי שדיבר פה על זה ש .NET לא רץ על לינוקס, טועה. היות ובשביל להריץ את ה .NET, צריך רק את ה CLR ואת ה BCL, נבנו כבר מספר פרוייקטים (לא רק מונו) שמאפשרים הרצת .NET על מערכות יוניקס ולינוקס.
לצערנו, זה לא תומך ב Windows Application, אלא רק ב Web & Console Application (ובצורה חלקית, .NET זה דבר גדול מכדי שהם יספיקו להמיר הכל), היות וכשאני כותב ב Windows, יש רק מנהל חלונות אחד. בלינוקס יש עשרות, וכל אחד עם העניינים שלו, ככה שאין אפשרות לעבוד בצורה של סטנדרט אחיד.

הביצועים של .NET חלשים? יש לי הרגשה שפשוט הקנאה הניעה את זה שכתב את ההשוואה המוזרה הזאת.

באמת הזכירו את זה, וזה חשוב מאד - ב ASP.NET, איך שהיא מגיע, יש את כל התכונות הבסיסיות ל AJAX, ושלל תכונות מתקדמות שמגדילות את היכולת לערב בין צד-שרת לצד-לקוח, וזה עוד לפני שמגיעים לכל הכלים המיוחדים שנכתבו עבורה לתחום הזה (Atlas.NET).

בניה, הטענה שלא חסר כלום ב PHP ובגלל זה אין צורך ב .NET, לא נכונה.
אני ראיתי כבר כמה מתכנתים טובים, שכותבים ב PHP, ש"שוברים את הראש" על בניית מערכת משתמשים (ב .NET, כ built-in, יש לך את מנגנון ה Roles & Users), על בניית חיקויים ל Controls שקיימים כבר ב .NET, ועל כל מיני ניסיונות מוזרים לחכות את היכולות ש WebServices מביאים.

בנוסף, .NET ממש בצורה הרבה יותר טובה עקרונות של OOP באמצעים שלא נראה לי שבכלל קיימים ב PHP.
דוט.נט מגן גם הרבה יותר טוב על הקוד, אם אתה הופך את כל ה Code Behind והפונקציונאליות ל DLL, מה שמאפשר גם ניידות.

כשאתה כותב איזשהן מחלקות ב .NET, אתה לא מוגבל להשתמש בהם רק באפליקציית Web, על בסיס אותן מחלקות (אם הן נכתבו בצורה נכונה), אפשר להלביש כל GUI שתרצה: Web, Win, Mobile...

אפשר להרחיב עוד הרבה, יש הרבה תחומים שאפילו לא הזכרתי, וגם מה שהזכרתי לא פירטתי.
אבל לסיכום, אם לענות על השאלה המקורית בשיחה הזאת... אז דוט.נט, בלי מחשבה שנייה.

ישן 24-04-06, 19:36   # 43
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי omaniusd
מיניאטור - מה הטעם לתכנת עם מביאים לך הכל?! כי אז, במקום להתעסק בדברים השוליים, אתה מתעסק בדברים החשובים יותר והפיתוח יותר מהיר ויעיל.
כל מי שדיבר פה על זה ש .NET לא רץ על לינוקס, טועה. היות ובשביל להריץ את ה .NET, צריך רק את ה CLR ואת ה BCL, נבנו כבר מספר פרוייקטים (לא רק מונו) שמאפשרים הרצת .NET על מערכות יוניקס ולינוקס.
לצערנו, זה לא תומך ב Windows Application, אלא רק ב Web & Console Application (ובצורה חלקית, .NET זה דבר גדול מכדי שהם יספיקו להמיר הכל), היות וכשאני כותב ב Windows, יש רק מנהל חלונות אחד. בלינוקס יש עשרות, וכל אחד עם העניינים שלו, ככה שאין אפשרות לעבוד בצורה של סטנדרט אחיד.

הביצועים של .NET חלשים? יש לי הרגשה שפשוט הקנאה הניעה את זה שכתב את ההשוואה המוזרה הזאת.

באמת הזכירו את זה, וזה חשוב מאד - ב ASP.NET, איך שהיא מגיע, יש את כל התכונות הבסיסיות ל AJAX, ושלל תכונות מתקדמות שמגדילות את היכולת לערב בין צד-שרת לצד-לקוח, וזה עוד לפני שמגיעים לכל הכלים המיוחדים שנכתבו עבורה לתחום הזה (Atlas.NET).

בניה, הטענה שלא חסר כלום ב PHP ובגלל זה אין צורך ב .NET, לא נכונה.
אני ראיתי כבר כמה מתכנתים טובים, שכותבים ב PHP, ש"שוברים את הראש" על בניית מערכת משתמשים (ב .NET, כ built-in, יש לך את מנגנון ה Roles & Users), על בניית חיקויים ל Controls שקיימים כבר ב .NET, ועל כל מיני ניסיונות מוזרים לחכות את היכולות ש WebServices מביאים.

בנוסף, .NET ממש בצורה הרבה יותר טובה עקרונות של OOP באמצעים שלא נראה לי שבכלל קיימים ב PHP.
דוט.נט מגן גם הרבה יותר טוב על הקוד, אם אתה הופך את כל ה Code Behind והפונקציונאליות ל DLL, מה שמאפשר גם ניידות.

כשאתה כותב איזשהן מחלקות ב .NET, אתה לא מוגבל להשתמש בהם רק באפליקציית Web, על בסיס אותן מחלקות (אם הן נכתבו בצורה נכונה), אפשר להלביש כל GUI שתרצה: Web, Win, Mobile...

אפשר להרחיב עוד הרבה, יש הרבה תחומים שאפילו לא הזכרתי, וגם מה שהזכרתי לא פירטתי.
אבל לסיכום, אם לענות על השאלה המקורית בשיחה הזאת... אז דוט.נט, בלי מחשבה שנייה.
למה להקפיץ?!?!
ננעל, ונשלחה הודעה פרטית..

סגור את ההודעה

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום