הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 04-08-10, 19:39   # 11
DrA
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DrA לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי satan צפה בהודעה
אם יהיה מצב שבו נהיה תחת מתקפה כוללת של כל צבאות ערב ונגיע למצב שבו צה"ל יקרוס איך אותם חרדים בדיוק חושבים שהם יצליחו להגן על המקומות הקדושים להם כמו ירושלים? בלי ידע, בלי מקצוע, בלי כושר פיזי .. מה בעזרת זריקת סיפרי תנ"ך על טרוריסטים עם AK47? אבל גם לזרוק ספר תנ"ך אסור..

אנחנו פשוט נותנים לאוכלוסיה שגדלה בקצב מטורף להיות מאוד תלותית במדינה שלנו לא בגלל שהיא אוכלוסיה חלשה, לא בגלל שמדובר באמהות חד-הוריות, לא בגלל שמדובר בשכבת העוני של המדינה - אלא מסיבות באמת ביזאריות ולא מובנות. מה שמצחיק זה (?) שאם המדינה תקרוס, הצבא יקרוס אז לאוכלוסיה הזו לא תהיה שום הגנה, עצמאות, אוכל, שירותים בסיסיים וכלום.
במצב של מתקפה כוללת של כל צבאות ערב וכשהמצב יהיה ממש נואש,הרבנים יכריזו על מלחמת קודש,באותו רגע כולם כאחד יתגייסו,ואני יכול להתחייב לזה בתור בן אדם דתי בעצמי.

בנוגע לתגובה של ronka:
כן אני בטוח שהם יילכו לעבוד,ההסדר של משכורות לישיבות הוא רק בגלל שהצבא אוסר על החרדים לעבוד ולקבל תלוש משכורת כל עוד שלא התגייסו/עשו שירות לאומי/קיבלו פטור,ברגע שהם עושים את אחד מהדברים הללו לדעתי 80% מהם מחפשים עבודה,חרדים מבוגרים (40+) לא תמצא שיושבים כל היום בישיבה ולומדים,הבעיה היא האוכלוסיה של גילאי 20-30,שלומדים בישיבה לא בגלל שהם מאמינים שככה החיים צריכים להיות,אלא בגלל שהם מאמינים שזה עדיף מאשר חס וחלילה לעשות צבא.

בנוסף,זאת לא מצווה או שאיפת חיים לחיות בעוני,החרדים במצב הזה בעיקר בגלל שהצבא אוסר עליהם לעבוד,כשהחוק ייכנס לתוקף,כל המצב הסוציואקונומי של המדינה יישתנה לחלוטין !
ישן 05-08-10, 00:08   # 12
ronka
חבר וותיק

מיני פרופיל

ronka לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי DrA צפה בהודעה
במצב של מתקפה כוללת של כל צבאות ערב וכשהמצב יהיה ממש נואש,הרבנים יכריזו על מלחמת קודש,באותו רגע כולם כאחד יתגייסו,ואני יכול להתחייב לזה בתור בן אדם דתי בעצמי.

בנוגע לתגובה של ronka:
כן אני בטוח שהם יילכו לעבוד,ההסדר של משכורות לישיבות הוא רק בגלל שהצבא אוסר על החרדים לעבוד ולקבל תלוש משכורת כל עוד שלא התגייסו/עשו שירות לאומי/קיבלו פטור,ברגע שהם עושים את אחד מהדברים הללו לדעתי 80% מהם מחפשים עבודה,חרדים מבוגרים (40+) לא תמצא שיושבים כל היום בישיבה ולומדים,הבעיה היא האוכלוסיה של גילאי 20-30,שלומדים בישיבה לא בגלל שהם מאמינים שככה החיים צריכים להיות,אלא בגלל שהם מאמינים שזה עדיף מאשר חס וחלילה לעשות צבא.

בנוסף,זאת לא מצווה או שאיפת חיים לחיות בעוני,החרדים במצב הזה בעיקר בגלל שהצבא אוסר עליהם לעבוד,כשהחוק ייכנס לתוקף,כל המצב הסוציואקונומי של המדינה יישתנה לחלוטין !
לא עדיף כבר לקבל פטור על סעיף נפשי או משהו במקום לבזבז 4 שנים על למידה של .. תורה?
  Reply With Quote
ישן 05-08-10, 06:49   # 13
DrA
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DrA לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ronka צפה בהודעה
לא עדיף כבר לקבל פטור על סעיף נפשי או משהו במקום לבזבז 4 שנים על למידה של .. תורה?
אתה קורא לזה בזבוז,הם קוראים לזה דרך חיים...
ישן 05-08-10, 09:50   # 14
satan
חבר וותיק

מיני פרופיל

satan לא מחובר  

ציטוט:
עם איזה ידע ואיזה כושר גופני? מתי הפעם האחרונה שרצת יותר מ 2 ק"מ? מתי תפעלת טנק או ירית בM16?
מה אז בחמש שניות האחרונות של היום הגורלי שלנו תחליטו ללמוד את מה שאחרים עושים במשך חצי שעה של טירונות, קורס ואימון מתקדם?
  Reply With Quote
ישן 05-08-10, 10:28   # 15
ronka
חבר וותיק

מיני פרופיל

ronka לא מחובר  

ציטוט:
עם איזה ידע ואיזה כושר גופני? מתי הפעם האחרונה שרצת יותר מ 2 ק"מ? מתי תפעלת טנק או ירית בM16?
מה אז בחמש שניות האחרונות של היום הגורלי שלנו תחליטו ללמוד את מה שאחרים עושים במשך חצי שעה של טירונות, קורס ואימון מתקדם?
הם יעשו ארטילריה של ספרי תורה

ואגב חשבתי שכל הקטע שלהם זה לקרוא לשלומם של החיילים ומניעת מלחמות לא? משהו כזה

Last edited by ronka; 05-08-10 at 11:43..
  Reply With Quote
ישן 05-08-10, 12:54   # 16
kfirfer
חבר בקהילה

מיני פרופיל

kfirfer לא מחובר  

בגלל שהם לא תורמים למדינה, והם חיים בבועה שלהם, שלא יבקשו קצבעות מאתנו !
לא אכפת לי שהם לא עושים צבא, אבל גם לקחת כסף מהמדינה(מאיתנו) ? בושה.
  Reply With Quote
ישן 05-08-10, 16:30   # 17
DrA
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DrA לא מחובר  

ציטוט:
למה אתה תוקף אותי? אני חייל בעצמי!
ישן 05-08-10, 18:23   # 18
satan
חבר וותיק

מיני פרופיל

satan לא מחובר  

ציטוט:
למה אתה תוקף אותי? אני חייל בעצמי!
זה לא היה מכוון אישית.

כל מקרה לדעתי זו מדינה ששורדת בזכות הלא-חרדים\דתיים..
  Reply With Quote
ישן 05-08-10, 18:47   # 19
gaming-pc
חבר בקהילה

מיני פרופיל

gaming-pc לא מחובר  

גכדג

ציטוט:
זה לא היה מכוון אישית.

כל מקרה לדעתי זו מדינה ששורדת בזכות הלא-חרדים\דתיים..
תשאר עם הדעה שלך...
העובדה היא שיש הרבה יותר משתמטים חילוניים מאשר דתיים.
כמעט כל הדתיים שואפים ליחידות המובחרות בצה"ל ( מאלה שמתאימים פיזית ).

ובנוגע לחרדים - הם באמינים בקיום של אלוהים ושצריך לעשות כדברו.
חרדים = חרדים לה'.
עכשיו אתה מזלזל בהם בזה לא הולכים לצה"ל, ושזה "בזבוז" של 4 שנים ללמוד תורה.

עכשיו בו נסתכל מהצד שלהם - אם אלוהים לא אוהב אותנו ואנחנו מרגיזים אותו - סביר להניח שנפסיד במלחמה. לכן הם הולכים לישבות ללמוד 10 שעות ביום.

עכשיו אתה חושב שהם לא עושים כלום - אבל תגיד לי אתה, מה יותר קשה -
לרוץ כמה קילומטרים או לשבת בכיסא כל היום?
לעשות צעד אחר צעד עם הרגל או לשבת ו"לקרוא" (ללמוד) דף אחרי דף גם כשזה לא מעניין?

אתה עושה את המלחמה שלך - הם עושים את המלחמה שלהם.
ואני בספק רב שהם מתייחסים אליך בכזה זלזול כמו שאתה מתייחס אליהם.

שים לב שאני מדבר איתך מהצד המעשי והלוגי בלבד - אם אתה חושב שאין אלוהים שברא את העולם, ואין לו תורה בעולם שהוא ברא - זכותך. כל אחד והדעה שלו בנוגע לזה ולזה. אבל אתה אל תזלזל באחרים שיש להם אמונה ודרך חיים שונה משלך, כשם שהם אינם מזלזלים בשלך. ( אולי הם חושבים שדרכך אינה הנכונה, אבל הם לא מזלזלים בך כמו שאתה מזלזל בהם, אתה מתייחס אליהם כאנשים שפשוט לא עושים צבא בשביל ללמוד את ה"זבל" שלהם. הם לא מסתכלים עליך בעין צרה כזו).

מתי הפעם האחרונה ששמעת שהחרדים אמרו שמה שאתה עושה זה זבל וטיפשות?
אף פעם. כי הם אולי לא מסכימים איתך, אבל הם עדיין מכבדים אותך. ( וזה מתייחס לרוב המגזר החרדי, אל תקחו את החלק הקטן במאה שערים שעושים שם רע לחרדים. הם סוגייא אחרת שאפילו בעיני רוב החרדים אני חושב שיסכימו שזה דרך שגויה ).
  Reply With Quote
ישן 05-08-10, 19:42   # 20
DrA
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DrA לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי gaming-pc צפה בהודעה
תשאר עם הדעה שלך...
העובדה היא שיש הרבה יותר משתמטים חילוניים מאשר דתיים.
כמעט כל הדתיים שואפים ליחידות המובחרות בצה"ל ( מאלה שמתאימים פיזית ).

ובנוגע לחרדים - הם באמינים בקיום של אלוהים ושצריך לעשות כדברו.
חרדים = חרדים לה'.
עכשיו אתה מזלזל בהם בזה לא הולכים לצה"ל, ושזה "בזבוז" של 4 שנים ללמוד תורה.

עכשיו בו נסתכל מהצד שלהם - אם אלוהים לא אוהב אותנו ואנחנו מרגיזים אותו - סביר להניח שנפסיד במלחמה. לכן הם הולכים לישבות ללמוד 10 שעות ביום.

עכשיו אתה חושב שהם לא עושים כלום - אבל תגיד לי אתה, מה יותר קשה -
לרוץ כמה קילומטרים או לשבת בכיסא כל היום?
לעשות צעד אחר צעד עם הרגל או לשבת ו"לקרוא" (ללמוד) דף אחרי דף גם כשזה לא מעניין?

אתה עושה את המלחמה שלך - הם עושים את המלחמה שלהם.
ואני בספק רב שהם מתייחסים אליך בכזה זלזול כמו שאתה מתייחס אליהם.

שים לב שאני מדבר איתך מהצד המעשי והלוגי בלבד - אם אתה חושב שאין אלוהים שברא את העולם, ואין לו תורה בעולם שהוא ברא - זכותך. כל אחד והדעה שלו בנוגע לזה ולזה. אבל אתה אל תזלזל באחרים שיש להם אמונה ודרך חיים שונה משלך, כשם שהם אינם מזלזלים בשלך. ( אולי הם חושבים שדרכך אינה הנכונה, אבל הם לא מזלזלים בך כמו שאתה מזלזל בהם, אתה מתייחס אליהם כאנשים שפשוט לא עושים צבא בשביל ללמוד את ה"זבל" שלהם. הם לא מסתכלים עליך בעין צרה כזו).

מתי הפעם האחרונה ששמעת שהחרדים אמרו שמה שאתה עושה זה זבל וטיפשות?
אף פעם. כי הם אולי לא מסכימים איתך, אבל הם עדיין מכבדים אותך. ( וזה מתייחס לרוב המגזר החרדי, אל תקחו את החלק הקטן במאה שערים שעושים שם רע לחרדים. הם סוגייא אחרת שאפילו בעיני רוב החרדים אני חושב שיסכימו שזה דרך שגויה ).
מסכים עם כל מה שרשמת.

כחיזוק,אני מכיר מספר קצינים בקרבי שטענו כולם כאחד שההסדרניקים (דתיים שמשלבים צבא + לימודי תורה) הם החיילים הטובים ביותר,לעולם לא מתלוננים ושואפים לתרום הכי הרבה.

יש לנו מדינה קטנה אבל הרבה סוגים שונים של אנשים דעות ופלגים,זה מה שעושה אותה כל כך מיוחדת
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום