הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 05-01-10, 15:40   # 21
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

זה ממש לא הולך ככה.
זה תלוי מאוד ברמה של אותו מתכנת, במיוחד אם אתה פרילאנסר.

נראה לי לא הוגן שבחור שבונה אתר ייצוגי בפעם הראשונה ללקוח[כמוך כנראה, והמשמעות הנובעת מכך היא שאין לך מספיק ניסיון מקצועי] שירוויח 3000.
ואילו מתכנת בעל ניסיון רב, עם קוד איכותי, וכו' וכו' לא הוגן שירוויח 3000.
איך יודעים מה הניסיון שלי? פשוט לפי רמת הקוד, הניסיון, והוגנות שלכם. אם אתם מתכנתים כל כך טובים אתם תרוויחו כמו שאתם צריכים להרוויח.

בקיצור: אם זו העבודה הראשונה שלך, בתור שפן-ניסיונות, כלומר לקוח, לא הייתי משלם לך יותר מאלף ש"ח.

וח'ברה שלוקחים 8000 ש"ח עבור הקמה(לא חודשי!) של CMS בסיסית[ניהול דפים, יוזרים ניהול, כתבות] + עיצוב פשוט גנבים, ותסלחו לי על הכנות.
  Reply With Quote
ישן 05-01-10, 20:39   # 22
Danielx
חבר בקהילה

מיני פרופיל

Danielx לא מחובר  

לפי דעתי צריך לחשב את איפיון
ולראות כל דבר
דוגמא:
מערכת יוזרים = 150 ש"ח.
מערכת מאמרים = 250 ש"ח.
מערכת סקרים = 100 ש"ח.

לחבר ולהוציא מחיר הוגן.
אני בטוח שלמערכות קטנות כאלה תדע את המחיר שלך.
  Reply With Quote
ישן 08-01-10, 00:19   # 23
syn
הוסטסניון

מיני פרופיל

syn לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Hanan צפה בהודעה
הייתי לוקח 6,000.
למה יש מתכנתים שלא מבינים שלקוח שבא אליהם ורוצה לאתר, יש לו מן הסתם מטרות רווח... זה אומר שהוא אמור להרוויח מהאתר וכך בהתאם הוא אמור לשלם. אני לא אומר לשלם עכשיו עשרות אלפי שקלים (למרות שיש חברות שכן לקוחות כזה מחיר) אבל המינימום שאפשר לקחת זה מחיר ריאלי וסביר ולא 3000 שקל, זה מחיר של רמת תיכנות ברמה נמוכה.

יש חברות שמספקות מערכת ניהול תוכן (שלא מביאים לך את הקודים) בתשלום חודשי של כמה מאות שקלים והתחייבות ל 3 שנים, שבסוף הלקוח מוציא 15,000 שקל.
אז אם תיקחו 6,000 שקל או אפילו 8,000 שקל. תאמינו לי שהלקוח עדיין ירוויח (בהנחה כמובן שיש קריטריונים גבוהים).

תישנו על זה ותפסיקו עם המחירי זנות האלו, תעריכו את העבודה שלכם, את הידע, את המקצועיות ואת ההבנה שלכם בתחום.

אה כן, והמחיר שאתם חושבים עליו? תמיד תיקחו 10% יותר או 20% יותר למקרה שהלקוח יחליט באמצע התהליך לשגע אתכם ותתחילו לאכול את הלב.

מה שיותר מצחיק, זה שיש מתכנתים שלוקחים מחירים נמוכים ולא מבינים שהם מתחרים בחברים שלהם באותו תחום.. אין אחווה בקהילה הזאת של המתכנתים משומה, כל אחד מתחרה בשני. תארו לכם שכל אחד יעלה את המחירים שלו ב 2000-3000 שקל? תחשבו כמה אנחנו נרוויח כמתכנתים.

ואם נאמר את האמת:

תיכנות != מחיר זול
אני חושב שאתה קצת יותר מדי פרפקציוניסט, לא כולם חושבים כמוך ועדיין יש כאלה שעושים עבודה טובה במחיר זול. אבל זה נושא שאפשר לדון עליו שנים ולא נגיע להחלטה, ככה שפה זה כל אחד לעצמו...
  Reply With Quote
ישן 08-01-10, 03:37   # 24
Hanan
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Hanan לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Ron | CSite.co.il צפה בהודעה
אתם אוהבים לבלבל את המוח ולשחק אותה מתכנתים יקרים ואיכותיים,
מי שמכיר אותי ואת העבודה שלי יודע שאני מתכנת איכותי.

נראה אחד מכם מוכר אתר תדמיתי קטן בתור פרילנסר, במחירים שציינתם,
בדרך כלל אתרים תדמתיים קטנים הם אתרים שלמי שבונה אותם אין סכומים גדולים להשקיע מכיוון שאלו אנשים פרטיים ולא חברות.

רק נציין שאתר תדמית קטן הוא כ 10 שעות עבודה (בהנחה שהמודולים מוכנים, אפילו הגזמתי), בוא נעשה חישוב קטן:
3000 / 10 = 300 ש"ח לשעת עבודה

לא הייתי מגדיר מתכנת מהסוג הזה כפראייר.
אגב, המחיר שציינתי (3000) הוא עבור תכנות בלבד, לא שמתי לב שהוא ביקש עבור עיצוב, אחסון וכד'.
גם מיקרוסופט בנו את הווינדוס פעם אחת והם כולה מחלקים דיסקים, למה שלא יביאו בחינם?
גם נוקייה שהם מסיימים את הפיתוח של הפלאפון שלהם למה שלא יביאו בחינם??
גם שמייצרים קרם לחות לנשים, העלות של זה, זה 3 שקל, מדוע לוקחים 300 שקל???
בושם שמייצרים העלות שלו היא 30-80 שקלים, מדוע לוקחים 400 שקל????
חולצה של קאסטרו וכל המותגים עולה להם 10-15 שקל בלחץ מוכרים לנו ב 800 שקל למה?????

מה אנחנו מסיקים מזה?
עצם העובדה שאתה מוכר משהו זה לא משנה אם זה כבר קיים, או לא קיים, מדובר פה בשעות פיתוח ועבודה על המוצר עצמו כשאתה מספק כלי נוח ואיכותי ללקוח, התשלום אמור להיות בהתאם.

תישן על זה עוד קצת... אגב מישהו אמר שמשכורת מינימום של מתכנת הוא 4000 שקל, אתם טועים... ובגדול, בתור אחד שעבד בחברות, משכורת מינימום היא 6000-7000 שקל לחודש מינימום

והבחור שאמר לי על העבירה פלילית, זו לא הייתה הכוונה, הכוונה הייתה להיות שקולים במחירים ולא להתחרות אחד בשני כדי לקבל את העבודה. אני תמיד אומר עדיף לקוח אחד של 10 אלף שקל מאשר 5 של אלפים... לפעמים גם אני לוקח מחירים זולים הכל תלוי בזמנים. ברור לכולנו שאם יש לנו עומס של עבודה, לקוח שיבוא לא יקבל מחיר זול כפי שהיה בא בחודשים החלשים שלנו (הכוונה היא בתור פרילנס)... ומי שיגיד אחרת אני אהיה גס ואגיד שהוא מזיין את המוח...
כי אם יבואו לכם 20 לקוחות בחודש, ותיתנו לכל אחד אתר תדמית ב 3000 שקל, אני בטוח שללקוח ה 21 או שתגידו שאין לכם זמן, או שתתנו מחיר של 8000 שקל ותגידו לעצמכם "אם יקח סבבה, אם לא לפחות אני אדע שאני לא אדפוק אותו בזמנים ואגיש לו את העבודה בעוד חודשיים) ואם כבר לקחנו ב 3000 שקל, חובה עלינו כמפתחי ומנהלי הפרוייקט לבוא ולהגיד "תשמע אני עמוס, יתכן והפרוייקט יקח כחודשיים לכל היותר" ושוב מי שיגיד גם משהו על זה... הוא ממש לא מתכנת ולהפך, הוא מנסה לגזול כספים על משהו שהוא בחיים לא יצליח או יעמוד בזמן ושובבבב.. בהנחה שיש לו מערכות מוכנות והוא מרים אתר תדמית ביום אחד לכל היותר, זמן אספקה הנהוג היום בשוק לאתר תדמית הוא כחודש ולא שעה אחת מעבר.

ואם זה בנייה לעמותה, או מעשה צדקה, חברים תזכרו הכל רשום למעלה. אני לפחות נותן מעצמי לעמותות ללא תשלום והם משלמים רק על הדברים מסביב שלא קשורים אלי כמו: דומיין, אחסון האתר, עיצוב דברים שלי עלולים לעשות כסף וכמובן שאני מנסה להשיג את המחיר הכי נמוך בשבילהם.

וזהו מה אני אגיד לכם, אוהב את כולכם ומאחל לנו שפע של הצלחה ומי יתן וכל אחד יהיה עמוס בעבודה, שלא נישן ונשתה רק נס וקפה כמו שמתכנתים צריכים לעשות!

בניית אתרים - Wise Group Media LTD

Last edited by Hanan; 08-01-10 at 03:43..
  Reply With Quote
ישן 08-01-10, 11:39   # 25
Ron | CSite.co.il
חבר על

מיני פרופיל

Ron | CSite.co.il לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Hanan צפה בהודעה
גם מיקרוסופט בנו את הווינדוס פעם אחת והם כולה מחלקים דיסקים, למה שלא יביאו בחינם?
גם נוקייה שהם מסיימים את הפיתוח של הפלאפון שלהם למה שלא יביאו בחינם??
גם שמייצרים קרם לחות לנשים, העלות של זה, זה 3 שקל, מדוע לוקחים 300 שקל???
בושם שמייצרים העלות שלו היא 30-80 שקלים, מדוע לוקחים 400 שקל????
חולצה של קאסטרו וכל המותגים עולה להם 10-15 שקל בלחץ מוכרים לנו ב 800 שקל למה?????

מה אנחנו מסיקים מזה?
עצם העובדה שאתה מוכר משהו זה לא משנה אם זה כבר קיים, או לא קיים, מדובר פה בשעות פיתוח ועבודה על המוצר עצמו כשאתה מספק כלי נוח ואיכותי ללקוח, התשלום אמור להיות בהתאם.

תישן על זה עוד קצת... אגב מישהו אמר שמשכורת מינימום של מתכנת הוא 4000 שקל, אתם טועים... ובגדול, בתור אחד שעבד בחברות, משכורת מינימום היא 6000-7000 שקל לחודש מינימום

והבחור שאמר לי על העבירה פלילית, זו לא הייתה הכוונה, הכוונה הייתה להיות שקולים במחירים ולא להתחרות אחד בשני כדי לקבל את העבודה. אני תמיד אומר עדיף לקוח אחד של 10 אלף שקל מאשר 5 של אלפים... לפעמים גם אני לוקח מחירים זולים הכל תלוי בזמנים. ברור לכולנו שאם יש לנו עומס של עבודה, לקוח שיבוא לא יקבל מחיר זול כפי שהיה בא בחודשים החלשים שלנו (הכוונה היא בתור פרילנס)... ומי שיגיד אחרת אני אהיה גס ואגיד שהוא מזיין את המוח...
כי אם יבואו לכם 20 לקוחות בחודש, ותיתנו לכל אחד אתר תדמית ב 3000 שקל, אני בטוח שללקוח ה 21 או שתגידו שאין לכם זמן, או שתתנו מחיר של 8000 שקל ותגידו לעצמכם "אם יקח סבבה, אם לא לפחות אני אדע שאני לא אדפוק אותו בזמנים ואגיש לו את העבודה בעוד חודשיים) ואם כבר לקחנו ב 3000 שקל, חובה עלינו כמפתחי ומנהלי הפרוייקט לבוא ולהגיד "תשמע אני עמוס, יתכן והפרוייקט יקח כחודשיים לכל היותר" ושוב מי שיגיד גם משהו על זה... הוא ממש לא מתכנת ולהפך, הוא מנסה לגזול כספים על משהו שהוא בחיים לא יצליח או יעמוד בזמן ושובבבב.. בהנחה שיש לו מערכות מוכנות והוא מרים אתר תדמית ביום אחד לכל היותר, זמן אספקה הנהוג היום בשוק לאתר תדמית הוא כחודש ולא שעה אחת מעבר.

ואם זה בנייה לעמותה, או מעשה צדקה, חברים תזכרו הכל רשום למעלה. אני לפחות נותן מעצמי לעמותות ללא תשלום והם משלמים רק על הדברים מסביב שלא קשורים אלי כמו: דומיין, אחסון האתר, עיצוב דברים שלי עלולים לעשות כסף וכמובן שאני מנסה להשיג את המחיר הכי נמוך בשבילהם.

וזהו מה אני אגיד לכם, אוהב את כולכם ומאחל לנו שפע של הצלחה ומי יתן וכל אחד יהיה עמוס בעבודה, שלא נישן ונשתה רק נס וקפה כמו שמתכנתים צריכים לעשות!

אנחנו מדברים פי על עבודה של כמה שעות, לא עבודה חודשית.
מה שאתה אומר זה שאתם לוקח שכר של עבודה חודשית אבל עבודה של 3 ימי עבודה (8 שעות כל יום וגם פה הגזמתי).
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום