הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > עיצוב וגראפיקה

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 08-01-06, 21:26   # 21
SIGHT
חבר על

מיני פרופיל

SIGHT לא מחובר  

אני בהחלט מסכים עם אלירן, הלקוח לפעמים מסתכל על זה בזוית האישית שלו אך העיצוב ניפגע מזה עם זה המיקצועיות בעיצוב האיכות הסדר או הנוחות הוא ניפגע.
אבל זה בעצם התרבות שלנו "אנחנו צודקים והאחר טועה למרות שהוא מבין יותר" כמובן כמו שאלירן אמר הלקוח מבין לבסוף שטעהוהכל מסתיים טוב.

אנדרי, אשמח לשמוע דעתך בנושא ואת האמצעים בהם אתה נוקט במקרה שכזה.
ישן 08-01-06, 21:30   # 22
Eye-Soft
Permanently Banned

מיני פרופיל

Eye-Soft לא מחובר  

זוהי הסיבה שאני מעדיף תכנות על עיצוב. בתכנות, אתה מגיע לתוצאה שביקש הלקוח ואי אפשר לטעות (השאלה היא כמה יעיל ואכותי זה...). כשאני מעצב ללקוח, הוא תמיד מרוצה, אבל אני אף פעם לא מרוצה. אני תמיד אומר לעצמי "יכול להיות יותר טוב" וזה מתסכל :P
  Reply With Quote
ישן 08-01-06, 21:30   # 23
the-wolf
הוסטסניון

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל the-wolf שלח הודעה באמצעות MSN אל the-wolf

the-wolf לא מחובר  

זה קורה לי כל הזמן...כי הרמה שלי עדיין נמוכה{יש לי כשרון...אני מראה את זה בעיקר על הדף}
אני מנסה לשפר ואז מרים ידים שאני רואה שאני לא יכול לשפר
וצריך לומר ללקוח שאתה לא יכול יותר מזה אם אתה רואה שאתה באמת לא יכול יותר
כמו שאלירן אמר-צריך להראות ללקוח שהעיצוב הזה זה מה שהוא מחפש ולא לתת לו ללכת-אני לא ניסיתי את זה אבל אם זה יקרה לי עוד פעם אני אעשה ככה...{רעיון טוב אלירן }
  Reply With Quote
ישן 08-01-06, 21:43   # 24
Niros
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Niros

Niros לא מחובר  

במצב שלקוח לא אהב עיצוב?
שלב ראשון זה לבדוק האם יש אפשרות להמשיך עם אותו לקוח עצות לשיפור דרישות שונות וכו'
במידה ולא, אני את זמני לא ביזבזתי סתם לפחות עבודה לתיק העבודות, הצגה בפורום ולך
תדע אולי מכירה לא לאותו לקוח?

יש לנצל את הזמן שהשקעת מטעויות ואולי למטרת רווח.

אני לא מאמין במשפט "הלקוח תמיד צודק"
מי שמבקש ממני דברים שלא בגדר היומי שלי אני לא אענה להם בכלל, ואגיד לו ישירות ביי ביי.
אני לא מנסה להיות אף אחד אני מי שאני מי שלא אוהב את הסטייל שלי לא בא אליי.
ישן 08-01-06, 22:58   # 25
Zvaim
חבר על

Zvaim's Avatar

מיני פרופיל

Zvaim לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Niros
במצב שלקוח לא אהב עיצוב?
שלב ראשון זה לבדוק האם יש אפשרות להמשיך עם אותו לקוח עצות לשיפור דרישות שונות וכו'
במידה ולא, אני את זמני לא ביזבזתי סתם לפחות עבודה לתיק העבודות, הצגה בפורום ולך
תדע אולי מכירה לא לאותו לקוח?

יש לנצל את הזמן שהשקעת מטעויות ואולי למטרת רווח.

אני לא מאמין במשפט "הלקוח תמיד צודק"
מי שמבקש ממני דברים שלא בגדר היומי שלי אני לא אענה להם בכלל, ואגיד לו ישירות ביי ביי.
אני לא מנסה להיות אף אחד אני מי שאני מי שלא אוהב את הסטייל שלי לא בא אליי.
אני לא מסכים איתך בקטע שהדגשתי בכלל, בשביל זה נועד המקדמות שככה אני עובד, תיראה היום לא חסרים אנשים שיבואו יגידו לך "תעשה לי סקיצה ואני יקנה" ובסוף הוא לא רוצה וגם ביזבזת זמן, ותחשוב שהרבה עושים את זה אז בכלל, להוסיף לתיק עבודות? לא ניראלי, יש לי אצלי משפט שאומר ככה "שלם מקדמה תפוס את מקומך" בלי להשתחצן או משהו אבל לקוחות עומדים אצלי בתור וב-4 חודשים האחרונים לא מצאתי את עצמי פנוי בכלל, עכשיו מי שמשלם מקדמה המקום שלו שמור, ואם בא אליי נגיד מישהו שלא שילם מקדמה אז יוצא לי מצב שאני סתם מבזבז זמן, סתם מעכב לקוחות, בשביל כלום ואתה אומר "מקסימום לתיק עבודות" זה לא עובד ככה.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Andrey | ADwd.net
אכן אפשרות טובה.

אשמח אם תרשום את זה בצורה מעט יותר ברורה כידי שאוכל לעדכן את ההודעה הראשית ולהוסיף את הפיתרון הזה.
תיראה... אני ידיגם את זה עליי כדי שזה יהיה יותר ברור.

עכשיו אני כרגע סיימתי להראות ללקוח את מה שעשיתו בשבילו נכון? עכשיו הלקוח לא מבין בעיצוב הוא לא יודע מה טוב ומה לא טוב, ואני בתור מעצב יודע בדיוק מה הולך מה משתלב וכו'...
אז אני פשוט מייעץ לו בדרך שבה אני עומד על שלי, תמיד בהתחלה הם לא מבינים שזה מה שהכי טוב אז אני מסביר לו שמה שהוא מבקש זה לא יסתדר כי אני המעצב אני יודע בדיוק מה טוב ומה לא טוב, הוא לא רואה את העיצוב בדרך שאני רואה, הרבה לא יודעים שמעצב תמיד אבל תמיד יעצב מה שקהל היעד אוהב, לדוגמא עיצובי הוסטינג:
פה בהוסטס הרבה אוהבים עיצובים ילדותיים משהו שלא יראה לעין בעיניי הלקוח המבוגר.
הקהל היותר מבוגר אוהב לראות את האתרים
מסודרים, אוהבים פשטות, חיפוש נוח, משהו נקי בלי הרבה בילבולים ובלי יותר מדי צבעים ובלי יותר מדי הבלטות, בקיצור משהו מסודר מאד.
עכשיו נגיד לקוחות פה בהוסטס תמיד רוצים טיפה ילדותיות אבל הם לא מבינים שעם הם רוצים הצלחה צריך להוריד את הקטע שמסמל ילדותיות, בגלל זה כאן המעצב ניכנס לתמונה וכאן המעצב מייעץ וכמובן תמיד אבל תמיד חייב לתת הסברים למה, אני לא יכול להרשות לעצמי להגיד לו "ככה זה לא יפה" מסבירים למה זה לא משתלב, למה זה יגרום השינוי הזה וכו'...
ישן 08-01-06, 23:01   # 26
Niros
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל

Niros לא מחובר  

אני פועל לפעמים בשיטת המקדמה אנלא מצפה מילדודס לשלם מקדמה,
אני גם עסוק בזמן הקרוב סביר להניח אחרי השידרוג הקטן שאני עושה לעצמי בקרוב
אני אקבל עבודות עם מקדמות בלבד.

לא התכוונתי שאני יוסיף כל סקיצה רק מובחרות, אבל גם תמיד עם הזמן משתפרים עוד ועוד ולומדים
תוך כדי... אז למה לא?
ישן 08-01-06, 23:13   # 27
k.machine
תודה על תרומתך.

k.machine's Avatar

מיני פרופיל

k.machine לא מחובר  

כאן אני נאלץ להתערב, ולא להסכים עם 90 אחוז ממה שנכתב כאן.

בואו אני אספר לכם איך עובד אצלי תהליך בניית אתר מסודר, עם איש מקצוע.

קודם כל,
יוצר קשר איתי (שלב הכרחי) ואנחנו מדברים פה ושם (גם קצת חשוב מן הסתם) ואז אני מפנה אותו למעסיק שלי (שידאג לדבר איתו בגובה העיניים) ואז אנו קובעים איתו פגישה במשרד. הלקוח מגיע, אנו שומעים מה יש לו לומר. מה הוא רוצה בתוצר הסופי. מה הוא רואה מול עיניו. אנחנו סוגרים על תוכנית, מכינים חוזה, מריצים חתימות, ואחרי שהלקוח שילם את המקדמה שקבענו עליה מראש, רק אז אני מתחיל לעבוד.

מצטער לומר לכם, אבל אין מושג כזה בעולם העסקי שלקוח אומר לך תשפר, לא אהבתי, לא מתאים לי, לא התחברתי לזה, וכו'...

בעולם העסקי אתם סוגרים הכל על חוזה. אין משחק ילדים כמו שרץ כאן בהוסטס. הלקוח מבקש אתר שיכוון לתחום של הדפוס הגרפי. אז אני בונה לו מה שהוא ביקש. הוא ביקש אתר בננה, אני בונה לו בננה. אם הוא ביקש בננה אני לא אבנה לו תפוח. הבנתם את הפואנטה שלי?

-הלקוח נותן לי את קו המחשבה שהוא רוצה שאני אהיה בו, ואת התחום שהאתר יעסוק.
אז הוא ביקש אתר...בוא נגדיר אותו עמוס מבחינת תוכן גרפי, אז הוא יקבל מה שהוא ביקש, בטעם שלו.

כל הילדים שחיים בבועה של הוסטס, מכירים את המושג "לא אהבתי".
וזה מושג ש-95 אחוז מהעולם בחוץ בכלל לא מודע אליו.

אתם צריכים בכלל לחוות מה זה להכין אתר לעסק מסויים, לא לילד שקיבל 10 שקל והחליט שהוא ניהיה מנכ"ל עולמי של חברות סטארט אפ. זה ממש אבסורד מה שהולך כאן.

בוא נגדיר את זה ככה,
לקוח שרצה שינוי באתר, קיבל אותו. אין דבר כזה "לא אהבתי". זה פלצני!

ואם יקרה מצב כזה שאני אתקל בלקוח שינפץ את קו המחשבה שלקחתי מהרעיון שלו, אני אחשוב פעמיים אם לחזור מחר למשרד שאני עובד בו.

מקווה שהבנתם את דבריי,
רפי.
  Reply With Quote
ישן 08-01-06, 23:24   # 28
Zvaim
חבר על

Zvaim's Avatar

מיני פרופיל

Zvaim לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי k.machine
כאן אני נאלץ להתערב, ולא להסכים עם 90 אחוז ממה שנכתב כאן.

בואו אני אספר לכם איך עובד אצלי תהליך בניית אתר מסודר, עם איש מקצוע.

קודם כל,
יוצר קשר איתי (שלב הכרחי) ואנחנו מדברים פה ושם (גם קצת חשוב מן הסתם) ואז אני מפנה אותו למעסיק שלי (שידאג לדבר איתו בגובה העיניים) ואז אנו קובעים איתו פגישה במשרד. הלקוח מגיע, אנו שומעים מה יש לו לומר. מה הוא רוצה בתוצר הסופי. מה הוא רואה מול עיניו. אנחנו סוגרים על תוכנית, מכינים חוזה, מריצים חתימות, ואחרי שהלקוח שילם את המקדמה שקבענו עליה מראש, רק אז אני מתחיל לעבוד.

מצטער לומר לכם, אבל אין מושג כזה בעולם העסקי שלקוח אומר לך תשפר, לא אהבתי, לא מתאים לי, לא התחברתי לזה, וכו'...

בעולם העסקי אתם סוגרים הכל על חוזה. אין משחק ילדים כמו שרץ כאן בהוסטס. הלקוח מבקש אתר שיכוון לתחום של הדפוס הגרפי. אז אני בונה לו מה שהוא ביקש. הוא ביקש אתר בננה, אני בונה לו בננה. אם הוא ביקש בננה אני לא אבנה לו תפוח. הבנתם את הפואנטה שלי?

-הלקוח נותן לי את קו המחשבה שהוא רוצה שאני אהיה בו, ואת התחום שהאתר יעסוק.
אז הוא ביקש אתר...בוא נגדיר אותו עמוס מבחינת תוכן גרפי, אז הוא יקבל מה שהוא ביקש, בטעם שלו.

כל הילדים שחיים בבועה של הוסטס, מכירים את המושג "לא אהבתי".
וזה מושג ש-95 אחוז מהעולם בחוץ בכלל לא מודע אליו.

אתם צריכים בכלל לחוות מה זה להכין אתר לעסק מסויים, לא לילד שקיבל 10 שקל והחליט שהוא ניהיה מנכ"ל עולמי של חברות סטארט אפ. זה ממש אבסורד מה שהולך כאן.

בוא נגדיר את זה ככה,
לקוח שרצה שינוי באתר, קיבל אותו. אין דבר כזה "לא אהבתי". זה פלצני!

ואם יקרה מצב כזה שאני אתקל בלקוח שינפץ את קו המחשבה שלקחתי מהרעיון שלו, אני אחשוב פעמיים אם לחזור מחר למשרד שאני עובד בו.

מקווה שהבנתם את דבריי,
רפי.
מצטער מאד לבאס אותך אבל טעית ובגדול!!!!!
גם בלי ילדים בהוסטס ניתקלתי בתגובות תשפר את זה תשפר את זה
והנה לך שתיי דוגמאות של לקוחות

1). גבי דויד לימוד תופים
2). אתר הקריות.נט שבבנייה

הראשון מעל גיל 30 ויוכל להוכיח את המקרה טל (לאודינג)
השני בן 20 שביקש ממני המון אבל המון שינויים.

פגישה? טעות!! חוזה? טעות!! אני עובד במקום שניקרא אינדקס הגליל במחלקת הפירסום
עכשיו יש המון אבל המון מפרסמים שבאים אומרים לבעל הבית אני רוצה ככה וככה תעשה לי אני בא לראות בצהריים, כמובן שהוא חוזר אומר מה לא מצא חו בעיניו מה הוא רוצה לשפר וכמובן שאין פה שום חוזה אבל שום חוזה.

נגיד חברת עיצובים מצליחה כמו מנטיס אתה באמת חושב שאת הלקוחות שלהם מעניין פגישה? אתה חושב שיש להם זמן להיפגש בכלל? אפשר היום הכל דרך הטלפון לא צריך יותר מדי, מצטער רפי אבל לא הסכמתי אם כלום ממה שאמרת, אם מדובר בעסק דרך האינטרנט לדוגמא מנטיס יכול להיות מה שאמרתי נכון ויכול להיות שלא הלכתי לפי ההיגיון שלי.
ישן 09-01-06, 07:25   # 29
Niros
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל

Niros לא מחובר  

גם אני יכול לתקן אותך עם אתר לדיגיי.
4 דיגייאים בסיבות הגילאי 25...
ישן 09-01-06, 13:25   # 30
MicroByte
משתמש חדש

מיני פרופיל

MicroByte לא מחובר  

והנה הסיפור של בניית אתר (או עיצוב אתר במקרה פה):

כאשר הלקוח פונה אליי, אני מבקש ממנו אפיון מלא של האתר. כל פרט.
לאחר האפיון אני שואל אותו, האם אתה בטוח שזה כל מה שאתה רוצה? לא שכחת כלום?

ושאני מדבר על אפיון זה לא "תעצב לי 4 בלוקים תיבת מידע ובאר"..הכוונה הכל: צבע הבלוקים (למשל), צורה, מיקום, למה ישמש ועוד ועוד...

אנו מגיעים לשלב חתימה על חוזה ותשלום של חצי מהעבודה מראש.
מעתה, כל חלק שאני מסיים אני מציג ללקוח (במקרה של עיצוב) והוא אומר אם זה בסדר או לא.

הגענו לשלב בו אני מציג ללקוח את העיצוב/מערכת. לאחר שפעלתי עפ"י אפיונו המלא של הלקוח.
נניח והלקוח לא מרוצה מהתוצר הסופי, אני שואל אותו בנעימות.."מה לא בסדר"?

אם הוא אומר לי "זה לא כמו שביקשתי" או משהו בסגנון, והוא צודק, אני מתקן במהרה.

נעבור למקרה השני: המעצב/מתכנת עמל במשך ימים תוך כדי התייחסות מלאה לאפיונו של הלקוח.
הוא מציג את התוצר ללקוח והלקוח אומר אני לא אוהב את זה, תוסיף ככה וככה וככה.
השאלה הנשאלת פה היא: למה בעצם להוסיף? פעלתי לפי רצון הלקוח, זה שהוא לא הצליח לעצב לעצמו במח את התוצאה הסופית, בעיה שלו.

ללא הרהורים, אני פונה אל הלקוח ואומר לו את זה ומוסיף שכל תוספת לתוצר שלא נכללה באפיון, או שינוי מסיבי כלשהו היא בתוספת תשלום בלבד.

אין חוכמות, זו עבודה..זה לא משחק.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום