הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 26-12-06, 09:55   # 51
BHXHUI
Rar.co.il

מיני פרופיל

BHXHUI לא מחובר  

ציטוט:
בורא עולם הלך לכל העמים ושאל אם הם רוצים את התורה שלו... ואף אחד לא רצה... אז הוא בא אלינו ואנחנו כמו פראיירים לקחנו את זה... ואנחנו היינו האופציה האחרונה שלו... אז הוא לא בדיוק "בחר בנו"...
לפי אגדה עממית? כי לא ראיתי את זה בספר הספרים שעליו מתבססת כל הדת וההלכה התורה.

ציטוט:
בקיצור: מדעים זה לא דבר מדויק כמו שחושבים ולא צריך להתסמך רק על המדע.
נניח לרגע שכל מה שאנו יודעים על הפיזיקה היה טעות, כל מה שאתה רואה בעולם הזה (טכנולוגי) פשוט לא היה פועל ואפילו לא מחזיק מעמד/פועל (מכוניות למשל).

מצד שני, לביולוגיה קצת קשה להתייחס כי החי ממשיך להתפתח בכל שנייה (חיידקים עוברים התפתחות ללא רצון במהירות שקשה לתאר), אבל ברגע מסויים בתקופה מסויימת, המדעים הם 98% וצריך להסתמך עליהם.

ציטוט:
לא תצליח להבין אותם,לפי האמונה ההזויה הזאת כנראה שכן.אני רק מעוניין לדעת למה יש פיגועים זה בגלל מה? יש לזה תרוץ?
לכל דבר יש תירוץ, אך לדעתי שאתה מכנה את זה "האמונה ההזויה הזאת" זה מעליב וממש לא במקום.
אין הבדל בין אמרה זאת לבין כל תגובה שתגיד שאתה כופר דפוק שלא יודע כלום. אותי אישית זה מעליב למרות שאני לא יודע למה הייתה שואה מסיבה רוחנית (אם יש כזאת), אני יודע רק את הסיבה ההיסטורית ומי שאמר פה שהיא קשורה רק להיטלר אז טועה, ובגדול (תלמד היסטוריה).

עצם העובדה שדת היה דת ואתה לא צריך להוכיח כלום, ניתן לתת תשובה לכל בעיה ושאלה (לפני אלפי שנים זה לא היה כך בדיוק, כיום כל אחד עושה מה שהוא רוצה) ולכן אני, בתור אדם לא דתי שבטח לא מרגיש "קשר חזק עם אלוהים" יכול לתת לך תשובה. דוגמא אחת משלל דוגמאות: "עם ישראל הוחזר ע"י ה' לארץ ישראל ובכל זאת הם ממשיכים בכפירה שלהם ולכן יש פיגועים" או לחלופין "אנו בתהליך הגאולה והפיגועים אמורים לחזק אותנו".

אני למדתי דבר אחד, אל תאמין לאף אחד- תאמין רק לעצמך. בכל הקשור לדת אין מה לדבר. אבל אל תחשוב שהמדע זה דבר כזה טהור בלי תרמיות שרק מנסה לעזור לאנושות לדעת ועוד ועוד. בדיוק כמו שפעם הדת הייתה הדבר של העם (גם בתקופת הציונות של המאה הקודמת בה הרוב היו חילונים) וכיום היא הדבר השנוא עליו, כך גם המדענים פה עשו זאת כדי לתרום לאנושות ולקדם אותה, כיום החוקרים חושבים על כסף, כסף, פרסום והם מוכנים לעשות זאת בכל מחיר (למשל: פיסול גולגולת של חצי אדם, חצי כלב, חצי קוף לפני 100 שנה...דבר ששרד 30-40 שנה לפני שהתגלה כזיוף- מי שצופה בערוץ נשיונאל ג'אוגראפיק מכיר את הסיפור).

Reply With Quote
ישן 26-12-06, 11:32   # 52
yoavz
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

yoavz לא מחובר  

בנוגע לגזרת עמק הבכא - הגזרה שבה נלחמו לעתים מס' טנקים בודדים מול עשרות טנקים סורים -
הגזרה הייתה בפיקודו של אביגדור קהלני - גדול גדולי המצביאים בצה"ל - הבנאדם בשני ידיו הציל את הגולן מקריסה בטוחה תחת הנטל של הלוחמה הסורית. הוא נלחם בסורים עם טנקי דיזל חדישים ומשוכללים עם אמר"לים וכוונות מדויקות יותר והוא השתמש בטנקים מיושנים, כל מיני שרידים עתיקים שקראו להם טנקים, טנקי בנזין, ישנים ומיושנים.

אומץ הלב שלו, התעוזה שלו, והאומץ וכוח הרצון של הלוחמים שלו - זה מה שהביא את הנצחון הגדול שלנו במערכה מול הסורים.

בתמורה, אגב, פרץ הכלב הזה מפטר אותו מתפקידו כמנהל מנהל החברה בצה"ל בשביל מינוי פוליטי מסריח שלו. שייחנק הירקן הזה.
  Reply With Quote
ישן 26-12-06, 12:05   # 53
tnd.art
מתאורר / יצא בחוץ

מיני פרופיל

tnd.art לא מחובר  

מחזיר לי את הגאווה להיות יהודי.
  Reply With Quote
ישן 26-12-06, 13:15   # 54
k.machine
תודה על תרומתך.

k.machine's Avatar

מיני פרופיל

k.machine לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי yoavz צפה בהודעה
בנוגע לגזרת עמק הבכא - הגזרה שבה נלחמו לעתים מס' טנקים בודדים מול עשרות טנקים סורים -
הגזרה הייתה בפיקודו של אביגדור קהלני - גדול גדולי המצביאים בצה"ל - הבנאדם בשני ידיו הציל את הגולן מקריסה בטוחה תחת הנטל של הלוחמה הסורית. הוא נלחם בסורים עם טנקי דיזל חדישים ומשוכללים עם אמר"לים וכוונות מדויקות יותר והוא השתמש בטנקים מיושנים, כל מיני שרידים עתיקים שקראו להם טנקים, טנקי בנזין, ישנים ומיושנים.

אומץ הלב שלו, התעוזה שלו, והאומץ וכוח הרצון של הלוחמים שלו - זה מה שהביא את הנצחון הגדול שלנו במערכה מול הסורים.

בתמורה, אגב, פרץ הכלב הזה מפטר אותו מתפקידו כמנהל מנהל החברה בצה"ל בשביל מינוי פוליטי מסריח שלו. שייחנק הירקן הזה.
סוף סוף הסבר נורמלי
  Reply With Quote
ישן 26-12-06, 14:42   # 55
Eye-Soft
Permanently Banned

מיני פרופיל

Eye-Soft לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי k.machine צפה בהודעה
סוף סוף הסבר נורמלי
איפה הסבר נורמלי (או לפחות סוף סוף...) זה בדיוק מה שאני אמרתי רק מפורט יותר. וזה עדין לא הסבר למאמינים באלוהים, כי עדין, קצת טנקים גרועים הכריעו הרבה טנקים טובים.
  Reply With Quote
ישן 26-12-06, 15:44   # 56
BHXHUI
Rar.co.il

מיני פרופיל

BHXHUI לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eye-Soft צפה בהודעה
איפה הסבר נורמלי (או לפחות סוף סוף...) זה בדיוק מה שאני אמרתי רק מפורט יותר. וזה עדין לא הסבר למאמינים באלוהים, כי עדין, קצת טנקים גרועים הכריעו הרבה טנקים טובים.
מטרת האשכול הינה מתן הסבר למאמינים? פשוט לא שמתי לב...

Reply With Quote
ישן 26-12-06, 16:57   # 57
שאולי
חבר מתקדם

מיני פרופיל

שאולי לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BHXHUI צפה בהודעה
לכל דבר יש תירוץ, אך לדעתי שאתה מכנה את זה "האמונה ההזויה הזאת" זה מעליב וממש לא במקום.אין הבדל בין אמרה זאת לבין כל תגובה שתגיד שאתה כופר דפוק שלא יודע כלום. אותי אישית זה מעליב למרות שאני לא יודע למה הייתה שואה מסיבה רוחנית (אם יש כזאת), אני יודע רק את הסיבה ההיסטורית ומי שאמר פה שהיא קשורה רק להיטלר אז טועה, ובגדול (תלמד היסטוריה).

עצם העובדה שדת היה דת ואתה לא צריך להוכיח כלום, ניתן לתת תשובה לכל בעיה ושאלה (לפני אלפי שנים זה לא היה כך בדיוק, כיום כל אחד עושה מה שהוא רוצה) ולכן אני, בתור אדם לא דתי שבטח לא מרגיש "קשר חזק עם אלוהים" יכול לתת לך תשובה. דוגמא אחת משלל דוגמאות: "עם ישראל הוחזר ע"י ה' לארץ ישראל ובכל זאת הם ממשיכים בכפירה שלהם ולכן יש פיגועים" או לחלופין "אנו בתהליך הגאולה והפיגועים אמורים לחזק אותנו".

אני למדתי דבר אחד, אל תאמין לאף אחד- תאמין רק לעצמך. בכל הקשור לדת אין מה לדבר. אבל אל תחשוב שהמדע זה דבר כזה טהור בלי תרמיות שרק מנסה לעזור לאנושות לדעת ועוד ועוד. בדיוק כמו שפעם הדת הייתה הדבר של העם (גם בתקופת הציונות של המאה הקודמת בה הרוב היו חילונים) וכיום היא הדבר השנוא עליו, כך גם המדענים פה עשו זאת כדי לתרום לאנושות ולקדם אותה, כיום החוקרים חושבים על כסף, כסף, פרסום והם מוכנים לעשות זאת בכל מחיר (למשל: פיסול גולגולת של חצי אדם, חצי כלב, חצי קוף לפני 100 שנה...דבר ששרד 30-40 שנה לפני שהתגלה כזיוף- מי שצופה בערוץ נשיונאל ג'אוגראפיק מכיר את הסיפור).
לא התכוונתי לפגוע אני לוקח את מילותי בחזרה,הבעיה שאני לא מאמין באלוהים ובדת וכו'.
הם טוענים שכל דבר קרה בגלל אלוהים,אני בתור אדם שלא מאמין בזה חושב שזה קצת תלוש מהמציאות לתלות משהו שקרה במישהו שלא קיים! איפה אלוהים נמצא איך הוא נראה? הוא בן אדם? מה הוא בדיוק? תשכנעו אותי שזה נכון [אולי אני בסוף יאמין לזה].ואני לא חושב שהמדע זה דבר "טהור".
"אנו בתהליך הגאולה והפיגועים אמורים לחזק אותנו". אני לא מאחל לך ולא לאף אדם אחר בעולם לחוות את הזוועה הזו,אבל אני איבדתי חברים ואנשים מאוד קרובים אלי באינתיפדה.
זה לא חיזק אותי! זה גרם לי יותר לאבד את טיפת האמונה שעוד היתה לי.והיתה..כשאתה מגיע למצב כזה ואתה שואל את עצמך אם יש אלוהים למה זה קורה? אתה חושב מעט ואתה פשוט לא מאמין בו!
מקווה שהובנתי.

Last edited by שאולי; 26-12-06 at 16:59..
  Reply With Quote
ישן 26-12-06, 22:17   # 58
BHXHUI
Rar.co.il

מיני פרופיל

BHXHUI לא מחובר  

ציטוט:
לא התכוונתי לפגוע אני לוקח את מילותי בחזרה,הבעיה שאני לא מאמין באלוהים ובדת וכו'.
הם טוענים שכל דבר קרה בגלל אלוהים,אני בתור אדם שלא מאמין בזה חושב שזה קצת תלוש מהמציאות לתלות משהו שקרה במישהו שלא קיים! איפה אלוהים נמצא איך הוא נראה? הוא בן אדם? מה הוא בדיוק? תשכנעו אותי שזה נכון [אולי אני בסוף יאמין לזה].ואני לא חושב שהמדע זה דבר "טהור".
לא יודע, לא יודע, לא יודע. והאמת, גם אם אלוהים קיים אני לא כל כך רוצה לדעת.

ציטוט:
"אנו בתהליך הגאולה והפיגועים אמורים לחזק אותנו". אני לא מאחל לך ולא לאף אדם אחר בעולם לחוות את הזוועה הזו,אבל אני איבדתי חברים ואנשים מאוד קרובים אלי באינתיפדה.
גם אני, אך לא בפיגועים עצמם. ואם תשים לא חיזקתי את הדעות הללו, פשוט נתתי כמה דוגמאות לתשובות טיפוסיות של דתיים. אני לא מסכים איתן.

ציטוט:
זה לא חיזק אותי! זה גרם לי יותר לאבד את טיפת האמונה שעוד היתה לי.והיתה..כשאתה מגיע למצב כזה ואתה שואל את עצמך אם יש אלוהים למה זה קורה? אתה חושב מעט ואתה פשוט לא מאמין בו!
כמובן שאני לא אשווה את האינטיפאדה לשואה אך בתוצאה זה שווה. ישנם רבים שזנחו את האמונה לאחר השואה (ואני לא מדבר עליו שיכולים רק לדבר אלא על הניצולים) ויש רבים שאמונתם רק התחזקה גם לאחר שכל קרוביהם נהרגו. הכל תלוי לאיזה כיוון אתה מושך.

Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום