הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 20-08-14, 22:11   # 1
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

מספר שאלות למתכנתים כאן....

שלום רב
במשך זמן רב אגרתי מספר שאלות ואשמח לקבל את התייחסותכם לנושאים אלו...

1)HTML 5 ,לפי מה שאני מבין זה תקן חדש שלא כל הדפדפנים תומכים בו, והוא מוסיף אפשרויות חדשות ואחידות בקוד,
אם לא כל הדפדפנים תומכים בו מדוע יש ללמוד אותו?
האם כל הרעיון הוא לבדוק באיזה דפדפן המשתמש משתמש ואם כן להציג לו זאת?
כנ"ל לגבי CSS 3 ,
אשמח להסבר מה באמת היחודיות של השפות הנ"ל ודרך השימוש בהם
(כמובן שקראתי עליהם אך אני מעוניין לשמוע ממתכנתים שבפועל מיישמים אותם)

2) לגבי OOP, קראתי ולמדתי רבות על הנושא, ואני אף מיישם זאת, מחלקות הורשה וכו'
אך אני מעניין לקבל ממתכנתים כאן ביקורת האם אני עושה זאת בצורה הנכונה

לדוגמא למערכת של סרטונים מ YOUTUBE אני עושה כך
מחלקה להרשמה: עם כל פונקציות ההרשמה(בדיקת תקינות,בדיקה שאין משתמש כזה,שליחת מייל אישור)
מחלקה להתחברות עם הפונקציות התחברות,שיחזור סיסמא,חסימת התחברות מרובה וכו')
מחלקה של סירטונים ברמת מנהל-כוללת פונקציות של הוספת סירטונים מחיקה עריכה וכו'
מחלקה של סירטונים ברמת משתמש ,יורשת ממחלקה של סירטנים ברמת מנהל את הפונקציות הנ"ל (הוספת סירטונים,עריכת סירטונים,מחיקת סירטונים),כמובן עם ההרשאות למשתמש
מחלקת תצוגה,ששם בעצם יש את הפלט של הטקסט בכל האתר, שם גם יש את התצוגה של הסירטונים בעמוד תצוגת הסירטון ובעמוד הקטגוריה

זה היה תרשים מאוד כללי וגס
אשמח לדעת מה דעתכם? האם זה צורת חשיבה נכונה? האם תוכלו לכוון אותי יותר על מנת שבאמת אצליח ואבין את OOP לעומק?

3)כרגע אני יודע PHP בצורה טובה ,אבל תאכלס,מה יש לדעת באמת?
יש תחושה(כמובן ששגויה אבל אני מעוניין לתגובות שלכם) שבסוף אם אני מחלק את המחלקות בצורה נכונה(לכן ביקשתי את שאלה 2),
אני יודע לעבוד עם מסד הנתונים,שאילתות של מחיקה עריכה והוספה+תצוגה לפי מיון נתונים
בPHP,מחלקות,הורשה,לולאות ,תנאים,מערכים,סישן,עוגיות

נדמה שזה באמת כל הסיפור,אז מידי פעם יש עבודה עם GD או דברים מיוחדים
אבל באמת העיקרון אני צודק?
איפה צריך להרחיב את הידע? אולי ברמת העבודה עם המסד?
אשמח לתגובות שלכם בנושא

4)איזה שפות כדאי להוסיף ,על מנת להרחיב ידע בתחום? והאם לאחר PHP הם ילמדו מהר?
התעסקתי עם JS ו JQUERY אבל אני מעוניין ללמוד אותם טוב...
נראה שלאחר ששולטים ב PHP ברמה טובה לא אמור לקחת יותר מיום-יומיים ללמוד אותם ברמה טובה מאוד...

השאלות הנ"ל מאוד חשובות לי
חלקם אני מאמין יפתחו כאן דיונים מעניינים....אשמח לתגובות של החברים כאן

תודה
  Reply With Quote
ישן 21-08-14, 10:35   # 2
zoharesh
חבר מתקדם

מיני פרופיל

zoharesh לא מחובר  

1. כל הדפדפנים החדשים תומכים בו בצורה מלאה / חלקית. בתאכלס אין הרבה שינויים חוץ מהוספת פיצ'רים חדשים וזניחה של מספר תגים ישנים שבכל מקרה לא ממש רואים בשימוש באתרים מהעשור האחרון.
בכל אופן, אני אוהב להשתמש באתר http://caniuse.com בשביל לוודא שהפונקציות שאני עומד להשתמש בהן נתמכות בכל הדפדפנים המובילים.

2. לפי התרשים נראה שאתה עושה אחלה עבודה, אבל לא חייב בהכרח לכתוב OOP, גם "סתם" פונקציות יעשו אחלה עבודה.

3. כל פעם שאני מתחיל לעבוד על פרוייקט חדש אני לומד תוך כדי דברים חדשים. PHP היא שפה מתפתחת, תמיד יש מה ללמוד.
בכל אופן, אם אתה מרגיש שאתה כבר "יודע הכל", אולי כדאי ללמוד קצת DBA בשביל לייעל את מסדי הנתונים שלך.

4. תלוי מה הכיוון שלך, NodeJS יכול להיות אחלה של דבר ללמוד (אני בעצמי רוצה אבל אין ממש זמן...).

HIGHDESIGN.co.il עיצוב ובניית אתרים.
  Reply With Quote
ישן 21-08-14, 22:33   # 3
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

1. אם פיצ'ר כלשהו לא יעבוד לחלק קטן מהמשתמשים, זה לא אומר שאתה צריך לפגוע בכולם בגלל זה - קרא על Progressive enhancement ו- Graceful degradation.

2. OOP != שימוש במחלקות. העובדה שאתה משתמש במחלקות זה אחלה, זה כנראה עוזר לך לארגן את הקוד, לסדר את הלוגיקה וכד', אבל זה לא בהכרח אומר שאתה עובד בצורה מונחית-עצמים. ממליץ לקרוא בויקיפדיה מה זה תכנות מונחה-עצמים ולעבור על כמה מאמרים/דוגמאות בשפה המועדפת עלייך (חפש את הדוגמה של person/employee או animal/dog/cat). אם אתה רוצה לנסות - אתה מוזמן לממש מנורה, שהיא חלק ממשפחה של מכשירי חשמל והיא ניתנת לכיבוי/הדלקה כמו מכשירי חשמל נוספים, ואני יכול גם לבדוק מה המצב הנוכחי שלה. קטע קוד די פשוט ותרגול נחמד ל- OOP, אשמח לתת חוות דעת על הקוד.

3. מעצם השאלה אפשר דווקא להניח שאתה לא מספיק בקיא בתחום. כשאתה טוען שאתה יודע הכל (או הרוב) בשפה אתה למעשה טוען שאתה בקיא לחלוטין ב- syntax, internals, ecosystem, platforms, methodologies, 3rd-party libraries, best-practices, pros & cons וכד', וסביר להניח שזה לא בדיוק המצב. מעבר מכך - אני מניח שיש לך עוד המון ללמוד בתחומים רלוונטים נוספים כמו לדוג' מהעולם של הנדסת תוכנה, תכנון מערכות ואפילו בעבודה במקומות עם תנאים, צרכים ומגבלות שונים. לדעת להגדיר מחלקה, פונקציה, משתנים וכמה לולאות זה סבבה - כדי לפתח מערכת מורכבת או להחשיב את עצמך כמומחה בתחום מסוים אתה צריך יותר מזה.

4. שפה היא לרוב כלי/אמצעי להשגת מטרה כלשהי, נכנסת לאיזשהו משחק של "הנדסת תוכנה" ואתה מנסה להתחיל מהאמצע. אני חושב שזה זמן טוב לקחת צעד אחורה וללמוד דברים קצת יותר תיאורתיים, ככה גם תבין לאן אתה נכנס. כרגע נדמה שאתה בשלב שאתה אפילו לא יודע מה אתה לא יודע, אתה רואה איזשהו אזור מסויים דרך המשקפת ואתה לא מודע בכלל לכל מה שמסביב ושהוא בכלל קיים. ואם אני אתייחס רגע לשאלה המקורית שלך, ללמוד JavaScript ברמה גבוהה (כמו שתיארתי לפני כן ב- PHP) יקח לך שנים, לא יום-יומיים.

בהצלחה.

Last edited by אדיר; 21-08-14 at 22:51..
  Reply With Quote
ישן 22-08-14, 17:22   # 4
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי אדיר צפה בהודעה
2. OOP != שימוש במחלקות. העובדה שאתה משתמש במחלקות זה אחלה, זה כנראה עוזר לך לארגן את הקוד, לסדר את הלוגיקה וכד', אבל זה לא בהכרח אומר שאתה עובד בצורה מונחית-עצמים. ממליץ לקרוא בויקיפדיה מה זה תכנות מונחה-עצמים ולעבור על כמה מאמרים/דוגמאות בשפה המועדפת עלייך (חפש את הדוגמה של person/employee או animal/dog/cat). אם אתה רוצה לנסות - אתה מוזמן לממש מנורה, שהיא חלק ממשפחה של מכשירי חשמל והיא ניתנת לכיבוי/הדלקה כמו מכשירי חשמל נוספים, ואני יכול גם לבדוק מה המצב הנוכחי שלה. קטע קוד די פשוט ותרגול נחמד ל- OOP, אשמח לתת חוות דעת על הקוד.

בהצלחה.
אשמח להפניה למקורות מידע בעיברית בבקשה
ומה זה בידיוק person/employee או animal/dog/cat ... איפה ניתן לראות דוגמאות?חיפשתי ולא מצאתי כ"כ
כמו כן לא הבנתי מה התרגיל שנתת לי
אני מעוניין ב PHP ..אשמח להסבר בבקשה..
  Reply With Quote
ישן 22-08-14, 19:04   # 5
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

אני לא מכיר מקורות טובים בעברית, יש את הערך בעברית בויקיפדיה. באנגלית יש מלא.
person/employee וכו' אלו דוגמאות שבהרבה מאמרים למתחילים ב- oop משתמשים בהן.

את התרגיל עם המנורה אפשר לממש גם ב- php כמובן, זאת דוגמה שמשלבת מס' תכונות של oop והיא נחמדה לתרגול.. לא מעבר.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%...9E%D7%99%D7%9D
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום