הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 01-10-14, 05:34   # 1
Maroon 5
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Maroon 5 לא מחובר  

הדרך שבה פייסבוק יכולים להפיל את גוגל - למה זה לא קורה?

אני יושב לי בשעות בוקר מוקדמות במיוחד על כוס קפה וסיגריה ותוהה לעצמי על מידת השליטה הבלתי נתפסת של גוגל בעולם האינטרנט, ועל אף הכוח האדיר שפייסבוק צברה - היא לא מצליחה להתעלות על הגוף הזה, כשלפתע עולה לי הרעיון הכי פשטני שיש שבכמה פעולות משמעותיות יוכל להעלים את גוגל מהמפה ולהפוך את פייסבוק לדבר הגדול היחידי בעולם האינטרנט תוך שהיא מסננת על הדרך מנועי חיפוש נוספים + רשתות חברתיות מתחרות.

הרבה דברים אפשר לומר על גוגל, אבל רשת חברתית כמו פייסבוק הם כנראה לא יצליחו להדביק לעולם - לא לפי סדר ההתפתחויות והפער שכבר נוצר, ולא משנה איזו טכנולוגיה הם ישיקו. ההוכחה לכך הגיעה אלינו כבר פעמיים ב-2 פורמטים שונים: הראשון, גוגל טאלק המגוחך, והשני, הכישלון של גוגל פלוס להפוך למשהו ויראלי באמת.

אז מה בעצם פייסבוק יכולים לעשות? הכוח שיש להם באמצעות הרשת החברתית שלהם על שלל מוצריה יכול להתבטא בחוזקו באופן הבא:
1. פייסבוק תדאג לחסום את שלל שירותיה, כולל גלישה וגישה לאתר מדפדפנים כמו כרום, מוזילה וכד' (אם אני לא טועה עם מייקרוסופט הם משתפים פעולה, אז את IE אפשר בינתיים לא לציין).
2. פייסבוק תשיק דפדפן חדש עם שיווק מאסיבי שלו, משהו פשוט ויעיל כמו של גוגל (זו לא טכנולוגיה עד כדי כך מתקדמת כמו מנוע חיפוש למשל, מהר מאוד הוא יוכל ליצבור תאוצה).
3. מהר מאוד, מאות מיליוני (אם לא מיליארדי) הגולשים של פייסבוק לא יסכימו לוותר על האתר בו הם מבלים את רוב שעותיהם באינטרנט, יורידו את הדפדפן החדש של פייסבוק ויחלו להשתמש אך ורק בו. מבלי שבכלל נמשיך מכאן, השקת דפדפן חדש כזה במימדי ההצלחה הצפויים לו יכולה להכניס מיליארדים לפייסבוק ולהוות התחלה של הדבקת פערים מול גוגל.
4. בשלב הבא, פייסבוק תחסום גישה באמצעות הדפדפן שלה למנועי חיפוש מתחרים, ובעיקרם גוגל ותוריד משמעותית את כמות התנועה והשימוש דרכו.
5. בשלב האחרון והמסכם, תשיק פייסבוק מנוע חיפוש מורכב, מתקדם ומחושב כשהיא יכולה להתבסס על מפתחים ואלגוריתמים גאוניים עם אמצעים כלכליים לא פחות מגוגל (או לפחות להתקרב לרמה מספיק כדי שאנשים לא ירגישו את הירידה ברמה בתור התחלה). מנוע החיפוש הזה יהיה המנוע היחיד בו ניתן יהיה להשתמש דרך הדפדפן שלה.

ההשלכות:
1. פייסבוק משתלטת על האינטרנט באופן טוטאלי - דפדפן גלישה שיאפשר לה גם לשאוב נתוני גלישה לצורך; מנוע החיפוש הבלעדי שלה, רשת חברתית מצליחה באופן בלעדי ומשם הדרך לפתיחת Facebook Adsense, Facebook Adwords ושלל המוצרים שמכניסים הון תועפות לגוגל תהיה קלילה ופשוטה.
2. גוגל מאבדת את זה לגמרי, ביי ביי G.

או שהוצאתי את עצמי עכשיו מטומטם גמור (ואז יש לי את התירוץ של השעה), או שנתתי פה בצורה כל כך פשוטה רעיון פשוט גאוני.
במידה ולא החסרתי משהו או פספסתי והאפשרות השנייה היא זו שמתקיימת, הרי שגם כאן ככל הנראה ישנן 2 אפשרויות - או שפייסבוק צריכים באופן דחוף בחור יצירתי כמוני ועד היום לא חשבו על כל הנושא, או שהם כבר בתהליכי פיתוח ורוצים לצאת במהפכה רק לאחר שיש להם דפדפן מוכן ביד ומנוע חיפוש מורכב מספיק כדי שידמה לפחות ברובו לזה של גוגל וזה רק עניין של זמן עד שהסוף מגיע...

מה דעתכם? (-:
יום נהדר!
  Reply With Quote
ישן 01-10-14, 12:16   # 2
zoharesh
חבר מתקדם

מיני פרופיל

zoharesh לא מחובר  

לא יקרה.
אתה לא יכול לחייב משתמש להיכנס לאתר שלך מדפדפן ספציפי, מהר מאוד הם יאבדו אחיזה ומשתמשים יעברו לרשתות מתחרות.
חוץ מזה, גוגל יודעים עלייך הרבה יותר ממה שפייסבוק יודעים עלייך, וכידוע - ידע = כוח (וכסף).

HIGHDESIGN.co.il עיצוב ובניית אתרים.
  Reply With Quote
ישן 01-10-14, 13:39   # 3
fm1
חבר חדש

fm1's Avatar

מיני פרופיל

fm1 לא מחובר  

נתחיל מזה שערבבת את הסדר ההגיוני.
להפסיק לפעול בכרום ואחרי זה להוציא דפדפן פייסבוקי? גולשי כרום לא יסכימו בזמן הזה להיות עם אקספלורר.
לחסום את גוגל ואז להשיק מנוע חיפוש? ומה אנשים יעשו בינתיים כשהם רגילים לגוגל?

נניח שהסדר שלך הוא קודם להשיק, ואז לעודד ובסוף להכריח (כמו שעשו עם אפליקציית מסנג'ר), פייסבוק היא מונופול בתחום הרשתות החברתיות ובמקרה כזה היא בוודאות תיתבע במיליארדים על דיני ההגבלים העסקיים. מה גם שהרבה אנשים ינטשו את פייסבוק כי הם רגילים לכרום ויהיו עוד יותר אנשים שינטשו את הדפדפן שלהם כי הם רוצים לחפש בגוגל.

הנה בכל זאת כמה דברים שפייסבוק יכולים לעשות:
1. ראש בראש מול אדסנס. כשאני נכנס לאתר, גוגל יודע מה חיפשתי ובאילו אתרים ביקרתי אבל פייסבוק יודע את הגיל שלי, מין, מגורים, תחביבים, עיסוק. אז למה אין אלטרנטיבה לאדסנס מבית פייסבוק?
2. חיפוש נורמלי בתוך פייסבוק. אם קראתי איזה פוסט ושכחתי איפה ומתי הוא נכתב, אנסה לחפש אותו בגוגל עם site:facebook.com. אז למה שלא יעשו חיפוש נורמלי בתוך פייסבוק?
ישן 01-10-14, 16:29   # 4
MasterNetwork
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

MasterNetwork לא מחובר  

אתה בטוח שעישנת סיגריה רגילה?
מגניב לגמרי ואני מצטער גם שאני הורס לך את החלום אבל חשבתי על זה
בא לי להקים תאגיד כמו גוגל ופייסבוק אז אין להם שום סיכוי!!
  Reply With Quote
ישן 14-10-14, 00:53   # 5
Qwais
עסק רשום [?]

Qwais's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Qwais

Qwais לא מחובר  

הסוף של פייסבוק. לעומת גוגל(אימייל, גיבוי, פלאפון, עבודה-אדסנס), פייסבוק לא נותנת שום פתרון ממשי לגולש. גם עכשיו לפייסבוק יש עשרות מתחרים חזקים בחו"ל שרק ירוויחו מהצד ההזוי.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום