הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 02-09-09, 11:38   # 1
SarafC
חבר מתקדם

מיני פרופיל

SarafC לא מחובר  

2 שאלות | גוגל ופייסבוק

הי..

יש לי 2 שאלות (לא קשורות אחת לשניה) שסתם עניין אותי..

1. כמה עולה בערך מערכת כמו פייסבוק (ואני לא מבקש מחיר כמו "542 שקל", אלא מחיר כולל - 500-1000 שקל, דברים כאלה.. ברור שזה לא המחיר, זאת רק דוגמא). המטרה של השאלה שלי היא כי מעניין אותי אם יש מערכות שיכולות לעלות היקף של עשרות אלפי שקלים...

2. איך עובד הבוט של גוגל (אם מישהו אי פעם קרא על זה משהו).. הוא נכנס לאתר, בודק אם האתר קיים במאגר (אם לא אז מוסיף), מעתיק לעצמו את המקור, ובודק את כל הקישורים שבעמוד באותה צורה (מוסיף אותם למאגר ומעתיק את המקור שלהם), ככה, במעגל אינסופי?

תודה!
ישן 02-09-09, 11:59   # 2
Deagly
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Deagly לא מחובר  

לגבי שאלה הראשונה,
המערכת של פייסבוק שווה (לדעתי, וככה גם נראה לי ששווה) לפחות כמה מאות אלפים.. (שקל, אם לא $, וזה בלי הגזמה)
ויש מלא מערכות ששוות כמה אלפים, שוב הכל תלוי בזמן עבודה.
אני מכיר מישהו שחברה בנתה לחברה שהוא עובד בה (סוכנות נסיעות) האתר כולל סך הכל דפי תוכן/מאמרים/חדשות/מבצעים ולקחו להם כמה עשרות אלפי שקלים.
ד"א אני לא יודע איך אתה עובד (אם אתה מתכנת), ואתה לא יודע איזה מערכות שוות עשרות אלפי שקלים
אבל שכר של מתכנת בחוץ מתחיל מ 100 ש"ח ומעלה..
ככה שאם תעשה חישוב פשוט כפול שעות עבודה תראה שזה מגיע בלי בעיה לעשרות אלפים..

זה שאתה עובד בשביל 20-40 שקל לשעה זאת כבר החלטה שלך..

נ.ב
צא מהבועה של הוסטס שאנשים פה מוכרים מערכות ב 200-600 שקל,
לך לבדוק מחירים בשוק האמיתי בחוץ, תראה שעל מערכת ניהול תוכן דיי פשוטה לוקחים כמה אלפים טובים.

Last edited by Deagly; 02-09-09 at 12:03..
  Reply With Quote
ישן 02-09-09, 13:25   # 3
SarafC
חבר מתקדם

מיני פרופיל

SarafC לא מחובר  

א. אני לא עובד בשביל 20-40 שקל לשעה =]

ב. אני לא תקוע בבועה שכל המחירים הם של 200-600 שקל, שמעתי על מערכות (ולא חייב אתרים מפורסמים חח) שנמכרו ב5 אלף שקל מחברות ידועות, פשוט רציתי לדעת עד איפה זה יכול להגיע... לא דמיינתי לעצמי שמערכות יכולות להגיע למאות אלפי דולרים...
ישן 02-09-09, 13:39   # 4
Deagly
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Deagly לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי SarafC צפה בהודעה
א. אני לא עובד בשביל 20-40 שקל לשעה =]

ב. אני לא תקוע בבועה שכל המחירים הם של 200-600 שקל, שמעתי על מערכות (ולא חייב אתרים מפורסמים חח) שנמכרו ב5 אלף שקל מחברות ידועות, פשוט רציתי לדעת עד איפה זה יכול להגיע... לא דמיינתי לעצמי שמערכות יכולות להגיע למאות אלפי דולרים...
יש גם הרבה יותר מ 5 אלף שקל,
ואם אתה הצעת לתכנת מערכות ב 150 ש"ח זה אומר שאתה עובד בשביל סכום כזה.
אבל לא נכנס לעניינים אישיים של כל אחד.. שכל אחד יעבוד איך שהוא רוצה.
  Reply With Quote
ישן 02-09-09, 16:23   # 5
SarafC
חבר מתקדם

מיני פרופיל

SarafC לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Deagly צפה בהודעה
יש גם הרבה יותר מ 5 אלף שקל,
ואם אתה הצעת לתכנת מערכות ב 150 ש"ח זה אומר שאתה עובד בשביל סכום כזה.
אבל לא נכנס לעניינים אישיים של כל אחד.. שכל אחד יעבוד איך שהוא רוצה.
אני הצעתי לתכנת מערכת ב150 שקל בגלל שאני חייב את הכסף נורא דחוף לפייפאל, ואין לי בעיה לבנות מערכת בגודל קטן עד בינוני במחיר כזה. ברוך ה' אני עוד לא עובד למחייתי שאתכנת מערכת ניהול עמודים ב3000 שקל =]
ישן 02-09-09, 17:43   # 6
OrPol
א.פורום תוכנה
עסק רשום

OrPol's Avatar

מיני פרופיל

OrPol לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי SarafC צפה בהודעה
הי..

יש לי 2 שאלות (לא קשורות אחת לשניה) שסתם עניין אותי..

1. כמה עולה בערך מערכת כמו פייסבוק (ואני לא מבקש מחיר כמו "542 שקל", אלא מחיר כולל - 500-1000 שקל, דברים כאלה.. ברור שזה לא המחיר, זאת רק דוגמא). המטרה של השאלה שלי היא כי מעניין אותי אם יש מערכות שיכולות לעלות היקף של עשרות אלפי שקלים...

2. איך עובד הבוט של גוגל (אם מישהו אי פעם קרא על זה משהו).. הוא נכנס לאתר, בודק אם האתר קיים במאגר (אם לא אז מוסיף), מעתיק לעצמו את המקור, ובודק את כל הקישורים שבעמוד באותה צורה (מוסיף אותם למאגר ומעתיק את המקור שלהם), ככה, במעגל אינסופי?

תודה!
העניין בפייסבוק הוא פחות התכנות ויותר האחזקה,
והקטע של כל פעם לשדרג דברים ולטפל בבאגים. וכמובן לאחסן את כמות הנתונים ולגבות אותה.
אני מעריך שהעלות ההתחלתית מתחילה מעשרות אלפי דולרים ויכולה להסתכם במאות אלפי דולרים לאחזקה שנתית.
  Reply With Quote
ישן 02-09-09, 18:44   # 7
sheeze
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

sheeze לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Or Polaczek צפה בהודעה
העניין בפייסבוק הוא פחות התכנות ויותר האחזקה,
והקטע של כל פעם לשדרג דברים ולטפל בבאגים. וכמובן לאחסן את כמות הנתונים ולגבות אותה.
אני מעריך שהעלות ההתחלתית מתחילה מעשרות אלפי דולרים ויכולה להסתכם במאות אלפי דולרים לאחזקה שנתית.
מאות אלפים לאחזקה?
תכפיל פי כמה וכמה כדי להגיע לכמה מיליונים של דולרים. להזכירך, מדובר באתר עם עשרות מיליוני דפים נצפים ביום.
תחשוב על החומרה שדורשת אחזקה שוטפת (שרתים + ציוד תקשורת) שאליהם מתווספים אנשי תשתיות, אנשי תמיכה טכנית, מתכנתים שעובדים על תקלות, אנשי QA, אנשי שיווק וכו' וכו'. זה מגיע לכמה מיליונים טובים. וזאת רק ההחזקה, בלי הצוות של הפיתוח והאפיון.
ישן 02-09-09, 20:26   # 8
Tal`s
חבר וותיק

מיני פרופיל

Tal`s לא מחובר  

חח אתם מה זה טוחנים מים..מה אתם נכנסים לחישובים של פייסבוק..
  Reply With Quote
ישן 02-09-09, 23:05   # 9
moni1x09
חבר מתקדם

moni1x09's Avatar

מיני פרופיל

moni1x09 לא מחובר  

To date, Facebook has raised at least $440 million in total debt and equity financing, including $240 million from Microsoft in 2007 as part of a preferred equity investment and strategic alliance that valued the company at $15 billion, $100 million investment from Chinese billionare Li Ka-Shing in early 2008, $100 million loan from TriplePoint in May 2008, and an undisclosed investment by Germany’s Samwer brothers early last year. The Samwers are also investors in German Facebook clone StudiVZ, which Facebook is currently suing.
3 Comments » Share AddThis

http://www.insidefacebook.com/2009/0...-server-costs/
  Reply With Quote
ישן 03-09-09, 07:23   # 10
OrPol
א.פורום תוכנה
עסק רשום

OrPol's Avatar

מיני פרופיל

OrPol לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי sheeze צפה בהודעה
מאות אלפים לאחזקה?
תכפיל פי כמה וכמה כדי להגיע לכמה מיליונים של דולרים. להזכירך, מדובר באתר עם עשרות מיליוני דפים נצפים ביום.
תחשוב על החומרה שדורשת אחזקה שוטפת (שרתים + ציוד תקשורת) שאליהם מתווספים אנשי תשתיות, אנשי תמיכה טכנית, מתכנתים שעובדים על תקלות, אנשי QA, אנשי שיווק וכו' וכו'. זה מגיע לכמה מיליונים טובים. וזאת רק ההחזקה, בלי הצוות של הפיתוח והאפיון.
כן.. חשבתי על זה רק אחרי שפירסמתי את התגובה
^^
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום