הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > ביקורת אתרים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 14-05-13, 15:16   # 1
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

Talking AlmogBaku.com

אהלן חברים!,
אחרי המון עבודה.. שהתחילה משרטוטי הסקיצות והUX איי שם בפסח של 2012.. ושבירת שיניים על סמנטיקה קיצונית.. ואפילו הולדתי לעולם כמה פרויקטי opensource חדשים...
(טוב! לא שנה ברצף.. אבל כל פעם התקדמתי קצת בזמן הפנוי)

אני גאה להציג את האתר החדש שלי-
http://www.AlmogBaku.com/

יותר מאשמח לביקורת!

*נ.ב. אני אומנם לא מעצב.. אבל היי! אני חושב שעשיתי פה עבודה לא רעה בכלל(בהתחשב בזה שהכלל מעשה ידיי! כולל האייקונים.. הלוגו.. הציורים! וכו')
**סוד!: למביני הקוד שבינכם.. תעשו *הצג מקור* ואולי תגלו כמה סודות וטריקים חדשים

Last edited by AlmogBaku; 14-05-13 at 15:23..
  Reply With Quote
ישן 14-05-13, 18:01   # 2
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

ניווט:
1. הלכת על one-pager והתפריט שלך לא sticky - לא ברור למה הוא נתקע למעלה ולמה אני יכול לחזור אליו רק באמצעות הקישור top הזה.
2. החללית בתפריט זזה בין הפריטים רק בלחיצה עליהם ונשארת שם עד הלחיצה הבאה - לא ממש מועיל.
3. אתה מוסיף bold לפריט האקטיבי - זה משנה את הרוחב של האלמנט, פעולה שבמקרה הטוב מזיזה את שאר האלמנטים שאחריו ובמקרה הפחות טוב מפילה את חלקם לשורה חדשה.
4. השם של הפריט בתפריט לא תואם לכותרת של אותו section - כשאני לוחץ על משהו אני מצפה להגיע אליו, לא למשהו בשם אחר.
ואם זה לא מספיק בחרת להשתמש בכותרות גם באחד הפונטים הכי לא ברורים שנתקלתי בהם עד היום - מה שגורם לי לתהות במשך כמה שניות נוספות לאיפה הגעתי.

אודות:
1. לא ברור לי מה המטרה של הקו על המילה addicted - אם אתה רוצה שהיא תהיה שם תשאיר אותה, אם אתה לא רוצה שהיא תהיה שם תסיר אותה.
אם ניסית להעביר איזשהו מסר אחר - הוא לא הועבר מספיק טוב.
2. סליידר הרצאות - החיתוך של התמונה יפה, את החצים אפשר להשאיר ישרים - ההטיה הזו לא מועילה לאף אחד.
אם אין קישור לאחת ההרצאות תתן אינדקציה שאי אפשר ללחוץ שם - להציג את זה ב- title זה כבר מאוחר מדי, בשלב הזה כבר הגעתי ולחצתי.
קצת מיותר גם לציין שאם זה סליידר הרצאות (שאת זה אני הנחתי), שיהיה סליידר הרצאות - הסלייד עם התמונה שלך לא קשור לשם.
חסרה לי שם גם אינדיקציה לכמות הסליידים הקיימים ובאיזה אחד מהם אני כרגע צופה.

פירוט ידע:
1. שוב כותרות לא מובנות - איך ה "/", ה- "$" וה- "^" קשורים לשם.. באמת מזל שהם גם לא חלק מה- markup.
2. הטקסט כ- justify לא מתאים שם והרווחים שהוא מחיל רק הופכים את הקריאה לקשה עוד יותר.

<RUN>:
לא מובן, מיותר, להעיף, מה הקשר.

עבודות:
1. שוב סליידר לא מובן - החצים משחקים מחבואים על התמונות, כשמגיעים לפינות החץ נעלם ולחיצה פותחת את העבודה.
2. החלון שעולה גם לא בדיוק אינטואטיבי - הטקסט קטן מדי (11px ל- Arial זה בסדר רק אם קהל היעד שלך מחזיק זכוכית מגדלת באופן קבוע), ה- justify ממש לא מוצדק והקיבוע לשמאל מבלבל.

יש לי רעיון:
יצירתי - כן.
מעיד על יכולות כלשהן - אולי.
אני שמח שזה כזה איטי, אחרי הכל יש לי כל כך הרבה זמן לבזבז על זה - לא.
זה לדעתי הדבר הכי מרשים שיש באתר, רק שיהיה קצת יותר זריז ושלא יעמוד בפני עצמו כי הוא ממש לא הנושא המרכזי.

יצירת קשר:
1. הטופס - לא קריא, לא ברור, גרם לי לחשוב יותר מדי מה אני עושה עם זה ואיפה אני אמור להזין את התוכן.
2. Start a research about me - מי שירצה לבצע מחקר יעשה את זה במקום המתאים, מי שירצה לקרוא עליך מידע נוסף ילחץ על אחד הקישורים האלו. שינוי ניסוח בהמלצה חמה.

כללי/ עיצוב:
1. עיצוב על הפנים - אולי כי אתה עשית את זה, השקעת על זה המון זמן ומאמץ זה נראה לך יפה, בכנות - לדעתי זה ממש לא (ואם אתה לא מעצב, באמת שרואים את זה).
2. טיפוגרפיה מזעזעת - בהמשך וכחלק מהעיצוב, הטקסט ממש לא קריא.
3. מרווחים - למה יש רווחים כל כך גדולים ולא אחידים בין ה- sections, לא ברור.
4. המון רעש - התמונות, הרקע, הכוכבים ושאר השטויות יוצרות המון רעש ומושכות את העין. אתה רוצה שאני אספור כוכבים, אחשוב לאיפה ממריאות החלליות או אקרא את מה שאתה כותב?
5. שיפור אנגלית דחוף.

קוד (על קצה המזלג):
1. שימוש ב- html5 ו- microformats כשלעצמם לא הופכים את הקוד שלך לסמנטי - השימוש ב- html5 נעשה באופן כללי בצורה די טובה (יש שיפורים פה ושם אבל לא נכנס לזה), עם ה- microformats המצב פחות טוב (ובכלל אני ממליץ לעבור ל- microdata\schema.org).
2. הצגת את הקוד כמשהו מושלם, אפילו שמת הערה כזאת כבר בתחילת עמוד ה- html - הבעיה מתחילה אחרי בדיוק 10 שורות שלאחריהן כבר כל קוד ה- javascript שלך עלה עם ה- head ועיכב את הרינדור של כל העמוד.
3. http://www.almogbaku.com/scripts/jqu...t-spaceship.js - מה הרעיון עם ה- undefined?
4. אם יש לך אלמנט שתפסת עם jquery, אתה לא צריך לעשות $(foo) כל פעם שאתה ניגש אליו, ראיתי שאתה עושה את זה באופן קבוע.
5. אתה משנה המון פעמים מיקום של אלמנטים עם position-top\left וכו' - קרא על transform.
6. אם כבר הלכת על סמנטיות בצורה כזו, תעבור גם על זה - http://gsnedders.html5.org/outliner/...mogbaku.com%2F

אני חושב שאתה יכול לעשות הרבה יותר ממה שעשית כאן, רוב הערות הן עיצוביות ו/או נגרמות כתוצאה מהעיצוב הלקוי - אני חושב שזה הדבר העיקרי והראשון שאתה צריך לשפר כרגע.
לא יודע מה היה בסקיצות - כרגע זה לא מתקרב לשום דבר ממה שאתה מתאר/אומר ולמה שאני מתרשם שאתה יכול.

שיהיה המון בהצלחה וחג שמח .

Last edited by אדיר; 14-05-13 at 18:05..
  Reply With Quote
ישן 14-05-13, 18:26   # 3
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

ואו תודה רבה על הביקורת המעמיקה..

בראש ובראשונה אני אקח לתשומת ליבי את כל מה שכתבת ואראה איך אפשר לענות על זה מבלי לזרוק את הכל לפח :|

שנית, העיקר בפרויקט הזה הוא "הדגמת יכולות", ולא ללקוחות קצה כי אם לאנשים טכניים בעיקר.
וזו גם הסיבה שבגללה טענתי את הכל בheader ולא עשיתי למעשה אגרגרציה ומיניפיקציה לקוד.. מהסיבה שאני רוצה שאנשים יקראו את הקוד..

המון תודה וחג שמח,
אלמוג בקו.

*נ.ב. לגבי הundefined בקוד.. זו הדרך בjQuery ממשו את האפקטים וזו גם אדרך שעליי לממש את האפקטים- לפי צורת העבודה שלהם.

Last edited by AlmogBaku; 14-05-13 at 19:13..
  Reply With Quote
ישן 14-05-13, 18:57   # 4
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

אין צורך לזרוק הכל לפח - רוב הבעיות הן בעיות שעיצוב טוב ומימוש הולם שלו מבחינת פיתוח ו- UX יפתרו (נושאים שאתה מבין בהם), הקוד בסדר גמור.

מבחינת המיניפיקציה זה מובן ומקובל - אבל זה עדיין לא נוגד את העובדה שאתה יכול להעביר את כל ה- scripts לסוף ה- body (להיפך, זה רק יתן לך עוד נקודות).
לגבי ה- undefined - המטרה היא לוודא שהמשתנה undefined יהיה undefined, לכן הוא מועבר כארגומנט, לא מקבל שום ערך ואז הוא למעשה יהיה undefined בין אם הוא הוגדר איפשהו או לא. במקרה שלך אתה לא משתמש בו אז זה קצת מיותר, אבל עכשיו בדקתי ועושה רושם שזה הסטנדרט אז זה באמת בסדר .
  Reply With Quote
ישן 14-05-13, 19:12   # 5
eliran2313
חבר מתקדם

מיני פרופיל

eliran2313 לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי AlmogBaku צפה בהודעה
ואו תודה רבה על הביקורת המעמיקה..

בראש ובראשונה אני אקח לצומת ליבי את כל מה שכתבת ואראה איך אפשר לענות על זה מבלי לזרוק את הכל לפח :|

שנית, העיקר בפרויקט הזה הוא "הדגמת יכולות", ולא ללקוחות קצה כי אם לאנשים טכניים בעיקר.
וזו גם הסיבה שבגללה טענתי את הכל בheader ולא עשיתי למעשה אגרגרציה ומיניפיקציה לקוד.. מהסיבה שאני רוצה שאנשים יקראו את הקוד..

המון תודה וחג שמח,
אלמוג בקו.

*נ.ב. לגבי הundefined בקוד.. זו הדרך בjQuery ממשו את האפקטים וזו גם אדרך שעליי לממש את האפקטים- לפי צורת העבודה שלהם.
**תשומת.
אין לך צמתים בלב.

ולגבי האתר, אהבתי מאוד והוא מגניב וזה אבל הוא קצת מרגיש יותר מדי "מצועצע" תנסה להכניס לו יותר תוכן מאשר פיצ'רים.

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום