הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 25-12-11, 22:20   # 1
blackghost
חבר חדש

מיני פרופיל

blackghost לא מחובר  

בניית משחקים בCSS3 HTML5 JQUERY

מה דעתכם?
האם JAVA חלף מהעולם?
אני רואה עוד ועוד משחקים און ליין שנבנים בתצורה של CSS3 HTML5 עם JAVASCRIPT / JQUERY .
אני מחפש היום לבנות כמה משחקים חדשים ומתלבט אם בJAVA או בCSS3 שיש יתרונות של ממשק קל ואין צורך להוריד תוספים.
אשמח לשמוע חוות דעת והמלצות לכאן ולכאן .

תודה וחג שמח.
  Reply With Quote
ישן 25-12-11, 22:55   # 2
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

אין שום קשר בין JAVA לבין CSS3.
אתה לא יכול להשוות מכונת כביסה למקרר, השימוש הוא שונה לחלוטין.

נכון שבעקבות CSS3 ו- HTML5 נפתחו המון אפשרויות חדשות בכל התחום של משחקי דפדפן,
אבל עדיין אין פה שום קשר ל- JAVA, אי אפשר לעשות הרבה מאוד דברים כי המטרה של כל שפה שונה לחלוטין.

Last edited by אדיר; 25-12-11 at 22:57..
  Reply With Quote
ישן 25-12-11, 23:05   # 3
blackghost
חבר חדש

מיני פרופיל

blackghost לא מחובר  

אז אתה לא מכיר כלל.
מן הסתם לא תוכל לדבר עם ממשק המחשב כמו JAVA אבל אני מדבר בתחום משחקי האון ליין, דברים שניתן לבנות בפלאש\JAVA כיום ניתן לעשותם עם JQUERY CSS3 וכו..
תחפש קצת יש דברים מדהימים.
גם אני בניתי כמה משחקים בתצורה אבל עוד לא הגעתי להחלטה מבחינת כדאיות..

אגב סתם שתדע שהמטרה הכוללת היא גם להפוך אפליקציות אייפון לדוגמא לWEB לחלוטין בנויות בעזרת PHP JAVASCRIPT וכו...
כיום קיים מבחר ענק כבר בשוק.
  Reply With Quote
ישן 25-12-11, 23:11   # 4
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

קראת את מה שכתבתי?
"[...] נכון שבעקבות CSS3 ו- HTML5 נפתחו המון אפשרויות חדשות בכל התחום של משחקי דפדפן [...] אי אפשר לעשות הרבה מאוד דברים כי המטרה של כל שפה שונה לחלוטין."

אתה נראה לי עסוק יותר בלשלוח הודעות כדי להגיע למגבלה של ה- 20/30 הודעות או כמה שצריך מאשר להגיב דברים עניינים,
שים לב בבקשה.
  Reply With Quote
ישן 25-12-11, 23:13   # 5
blackghost
חבר חדש

מיני פרופיל

blackghost לא מחובר  

איזה מגבלה?
ולמה אתה כלל מגיב לי אם כך?
מנסה לפתח דיון נחמד , תודה.
אם תרצה שיעורי תכנות אשמח להעביר לך

ואגב אם מישהו לא קורא זה אתה, כי כל כותרת הדיון היא משחקי און ליין..
אני מדבר על פרות אתה בא מדבר על גירפות ומאשים אותי שאני לא קורא? חח
  Reply With Quote
ישן 25-12-11, 23:55   # 6
Haimz
חבר וותיק

מיני פרופיל

Haimz לא מחובר  

כמו שאמרו לך פה אין קשר בין CSS3 ל JAVASCRIPT, והביאו לך דוגמה טובה שאין קשר בין מקרר למכונת כביסה.
אני מתנצל מראש אם הבנתי אותך לא נכון
  Reply With Quote
ישן 26-12-11, 00:26   # 7
blackghost
חבר חדש

מיני פרופיל

blackghost לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי HHaim צפה בהודעה
כמו שאמרו לך פה אין קשר בין CSS3 ל JAVASCRIPT, והביאו לך דוגמה טובה שאין קשר בין מקרר למכונת כביסה.
אני מתנצל מראש אם הבנתי אותך לא נכון
גם אני לא הבנתי אותך.. :/
על מה אתה מדבר?

אני מדבר על משהו מאד פשוט - היום אני רואה תופעה מאד גדולה של משחקים און ליין שנבנים בטכנולוגיית הPHP שילוב הCSS3 HTML5 וJAVASCRIPT (או הספרייה האהובה עלי JQUERY).
כמתכנת שבונה המון בשפות האלה אני רוצה לשמוע חוות דעת של עוד אנשים היות וככל הנראה זה העתיד בתחום הWEB ואפליקציות וכמו שנראה כעת גם משחקי האון ליין.

ברור שאין קשר בין CSS3 לJAVASCRIPT האחד זה שפת צד קליינט והשני זה שפת קידוד עיצוב ..
אבל אי אפשר לבנות את הדברים הללו בלי CSS3 שהכניס את כל אפשרויות החדשות ...

מעתה אבקש תגובות ענייניות של אנשים המבינים בדבר =)
  Reply With Quote
ישן 26-12-11, 12:53   # 8
איציק ברבי
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

איציק ברבי לא מחובר  

הוא מדבר על JAVA ולא על JS

איציק ברבי - שירות לקוחות
כתובת אתר: http://build-net.co.il/
איימל: Support@build-net.co.il
טלפון: 052-3937296.
  Reply With Quote
ישן 26-12-11, 16:52   # 9
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

בעבר היותר רחוק, כאשר תקני ה-HTML, ה-JS וה-CSS היו פחות מתקדמים והתמיכה בהם היית חלשה בדפדפנים, היה צורך בפתרונות אחרים מחברות צד ג'. כך נוצר מצב שבו השתמשו ב-java applets ו/או בפלאש על מנת לפתח דברים מתקדמים שונים כגון משחקים, צ'אטים וכו'.

היום חלק מהדברים האלה ניתן לעשות באמצעות JS/CSS ו-HTML ולכן הכוונה היא לאט לאט להפסיק להשתמש בפתרונות צד ג' אלא להשתמש בהתנהגות המובנית של הדפדפנים.

כבר בשנים האחרונות ניתן לראות שהרוב המוחלט של הצ'אטים עשה את התזוזה מ-JAVA ו/או פלאש לכנולוגיות ווביות "טבעיות". מי זוכר את הצ'אטים שהיו בתפוז וואלה ונענע בתחילת שנות ה-2000?

בכל אופן, כדי לענות ישירות לשאלה של פותח האשכול, זה יהיה שגוי מאוד לקבוע שעבר זמנה של JAVA. אכן כבר כמעט ולא משתמשים בה בעולם הווב, אך היא עדיין אחת הפלטפורנות הפופולריות ביותר (אם לא ה-) שמציעה פיתוח cross-platform, עד כמה שניתן.
  Reply With Quote
ישן 26-12-11, 18:24   # 10
blackghost
חבר חדש

מיני פרופיל

blackghost לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה
בעבר היותר רחוק, כאשר תקני ה-HTML, ה-JS וה-CSS היו פחות מתקדמים והתמיכה בהם היית חלשה בדפדפנים, היה צורך בפתרונות אחרים מחברות צד ג'. כך נוצר מצב שבו השתמשו ב-java applets ו/או בפלאש על מנת לפתח דברים מתקדמים שונים כגון משחקים, צ'אטים וכו'.

היום חלק מהדברים האלה ניתן לעשות באמצעות JS/CSS ו-HTML ולכן הכוונה היא לאט לאט להפסיק להשתמש בפתרונות צד ג' אלא להשתמש בהתנהגות המובנית של הדפדפנים.

כבר בשנים האחרונות ניתן לראות שהרוב המוחלט של הצ'אטים עשה את התזוזה מ-JAVA ו/או פלאש לכנולוגיות ווביות "טבעיות". מי זוכר את הצ'אטים שהיו בתפוז וואלה ונענע בתחילת שנות ה-2000?

בכל אופן, כדי לענות ישירות לשאלה של פותח האשכול, זה יהיה שגוי מאוד לקבוע שעבר זמנה של JAVA. אכן כבר כמעט ולא משתמשים בה בעולם הווב, אך היא עדיין אחת הפלטפורנות הפופולריות ביותר (אם לא ה-) שמציעה פיתוח cross-platform, עד כמה שניתן.
בדיוק זה דוגמא אחת!
היום שאני בונה צאט אני משתמש בPHP וAJAX וזהו לא צריך שום JAVA כמו שהיה פעם (ועדין קיים לדעתי בצאטים של אתרים גדולים) אבל בעולם המשחקים והWEB האנימציות נהיו מטורפות היום אתה יכול להכניס הרבה תיכנות עם אנימציה אל תוך דף WEB רגיל עד רמה של לדוגמא משחקי סנוקר, פוקר ואפילו מריו וכדומה.

אשמח לעוד מחשבות בנושא.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום