הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > עיצוב וגראפיקה

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 13-10-13, 17:23   # 1
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

Exclamation למה הקידוד כזה דפוק בשני הדפדפנים?

כשאני רואה את האתר שלי בדפדפן CHROME אני רואה את הכותרת "ברוכים הבאים" שכתובה בRTL, לידה באנר, מתחתיה טקסט, ומתחת לטקסט פרסומת גוגל.

הפרסומת גוגל כמו שאתם רואים מתחיל מאמצע הדף וממשיכה ממש על הבאנר. ממש חותכת את הבאנר וממשיכה עליו.

לעומת זאת בIE, הכותרת "ברוכים הבאים" מוצגת כLTR (הסימן קריאה בצד ההפוך), הטקסט והבאנר במקום הנכון, אבל פה, הפרסומת גוגל מוצגת מושלם, מתחילה במיקום המושלם ומסתיימת ממש לפני הבאנר ולא עולה עליו.

איך זה הגיוני? בשני הדפדפנים אני משתמש באותן ההגדרות.
וכמו ששמתם לב, מסיבה כלשהי הגודל הכללי בCHROME גדול ממש בקצת מהגודל הכללי בIE, אין לי מושג למה אבל תוכלו לראות לפי התמונות שהטקסט והפרסומת גוגל גדולות יותר מהטקסט והפרסומות גוגל בIE. וכמו שאמרתי ההגדרות של שני הדפדפנים זהות

נ.ב שמעתי שיש כזה דבר רזולוצית מסך, כלומר גם אם אצלי האתר ייראה מושלם ב100% בכל הדפדפנים, יכול להיות שאצל אנשים אחרים עם מסך אחר האתר ייראה גרוע ומבולגן בגלל שהרזולוציות מסך שלנו שונות. זה נכון? ואם כן, איך זה אפשרי? הרי הקוד נכתב בהגדרות אוניברסליות לא? הקוד HTML וCSS אני מדבר.. הוא נכתב באחוזים ובמילים אוניברסליות ששייכות לכל מחשב ולכל מסך כמו right, left, center וכו'..

אשמח לשמוע מה יש לכם להגיד ומה הדרך הכי טובה ויעילה להתאים את האתר שלי לכל סוגי הדפדפן (במחשב) ולכל המחשבים.
בדקתי את האתר כרגע באתר http://quirktools.com/, והוא נראה די טוב ובלי דברים שהתבלבלו בכל רזולוצית DESKTOP שבחרתי. האם אפשר לסמוך על האתר הזה? זה בעצם אומר שהאתר שלי ייראה בדיוק כמו שאני רוצה אצל כל אחד בכל מחשב?

Last edited by Tyler; 13-10-13 at 17:30..
  Reply With Quote
ישן 13-10-13, 19:03   # 2
BuildDream
עסק רשום [?]

BuildDream's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to BuildDream

BuildDream לא מחובר  

כשאתה מדבר על Internet Explorer אל תחשוב אף פעם על "הגיוני" - אין בינהם שום קשר

לכל דפדפן יש את המנוע שלו ומאחורי הקלעים הם לא עובדים בדיוק אותו הדבר, ככה שבכל דפדפן יכולה לצאת תוצאה שונה.

בשביל זה קיים תקן שמגדיר בדיוק כל דבר ודבר בשפה כדי שכל אתר יוצג בצורה טובה בכל הדפדפנים, אבל לא כל דבר עובד מושלם

בדפדפנים החדשים רוב הדברים יעבדו לך כמו שציפית (לא תמיד, אבל ברוב המקרים) - אבל בדפדפנים ישנים יותר (Internet Explorer 6-8 למשל - אל תצפה ליותר מידי. גם דברים בסיסיים יכולים לעשות לך המון צרות).

איך לומדים לכתוב קוד שתואם לכל הדפדפנים הנפוצים? המון ניסוי וטעיה. פשוט מנסים - ורואים לאן זה לוקח אותך, בסופו של דבר עם הניסיון הכל בא יותר בקלות

אני אישית לא אוהב אתרים כמו מה שהצגת פה, ופשוט הרמתי לעצמי Virtual Machines עם כל הדפדפנים שאני רוצה לבדוק עליהם, וככה הרבה יותר נוח לי לתקן טעויות
  Reply With Quote
ישן 14-10-13, 22:01   # 3
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

תודה רבה.
חשבתי כבר על אפשרות קודם לכן על לחסום משתמשי IE לגמרי מהאתר ואז הבנתי שזה דבילי לגמרי כי זה בעצם יחסום המון טראפיק שיכול לבוא גם ממשתמשי IE.

אז בעצם אתה אומר שאני יכול להסתמך על המחשב שלי ועל המסך שלי וזהו? כלומר אם אצלי הכל עובד מושלם בכל הדפפנים במחשב, ככה זה גם יעבוד אצל אדם אחר בארה"ב שגולש דרך דפדפן מסוים על WINDOWS שונה משלי עם שפת מחשב שונה משלי וכו'?
  Reply With Quote
ישן 15-10-13, 08:31   # 4
Rhost
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Rhost

Rhost לא מחובר  

לא מדוייק, אתה צריך גם לבדוק רזולוציות שונות
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום