הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 26-01-07, 16:07   # 1
SHeDoN
מנהל קהילה ומנהל כללי בדימוס

מיני פרופיל

SHeDoN לא מחובר  

תוויות: האם לחברה יש רשות לשפוט?

חבריי והגולשים היקרים, ישבתי אתמול כמה חברים ואני ושוחחנו על הנושא הפשוט: האם באמת אנחנו, החברה יכולה לשפוט בנאדם, לרמוס את כבודו, את התא המשפחתי שלו, להרוס לו את החיים רק בגלל שהואשם? ידענו את התשובה: לא, לאף אחד במדינת ישראל אסור לשפוט חוץ מהרשות השופטת, לזה היא נועדה ורק היא יכולה לקבוע מה גזר דינו.

אבל לא כך רואה החברה את הדבר (החברה היא אנחנו, כל חברה שאני, את ואתה נמצאים בה). כאשר היא שומעת שבנאדם חשוד שעשה מעשה נבזה היא קובעת כבר את גזר הדין: זהו, איקס אחד גדול, כעת לא יעסיקו אותו, לא יתקשרו אליו ויזמינו אותו למסיבה. כי הוא אשם! אשם, הוא חשוד אז הוא אשם. אין צד שני למטבע, יש צד אחד: אשם.

אזרח מספר אחד יושב, נלחם על כבודו שכבר החלטנו לגזול לו ולמשפחתו, נלחם על כך שהוא מואשם ב12 עבירות, הוא עדיין לא נשפט, עדיין אין לו גזר דין - אבל מדינת ישראל, חברת מדינת ישראל החליטה שהוא אשם: אנחנו קוראים לו להתפטר, אנחנו מאשימים אותו, אנחנו מבזים אותו, אנחנו רומסים את כבודו, את כבוד משפחתו, ילדיו ואשתו, אנחנו הורסים לו את המשך החיים - אנחנו קוראים לו לצאת מהחברה הזאת וללכת. והוא עדיין לא הואשם, גזר דינו עדיין לא ידוע. אבל החלטנו, שמענו את בוקי נאה או כל כתב אחר וזהו. אנחנו סוגרים.

ישבתי היום מתבייש בעצמי

פותח את העיתון ורואה עוד יום של רצח, עוד יום של פדופילים חדשים, עוד יום של אלימות ושחיתות. הייתי מתבייש בעצמי, כי לפעמים שכחתי שעדיין לא הוגש כתב אישום - החשוד עדיין לא אשם, סגרתי את העיתון וחידדתי לי עוד קצת את הנושא - למה? למה אנחנו מרשים לעצמנו, עוברים על החוק של המדינה ומנפים אנשים, אנחנו זורקים אותם לכלבים בגלל שהם חשודים? וזה נכון, יש אנשים שבאמת מגיע להם להזרק לכלבים, אבל אנחנו, אזרחי ותושבי מדינת ישראל (או החברה הישראלית) לא רשאיים לקבוע זאת.

אם האזרח מספר אחד, הנשיא, משה קצב חשוד בעבירות מין, הוא עדיין לא אשם. עדיין לא נגזר לו גזר הדין. אם אנחנו בחברה שיכולה לפרק משפחות, להרוס נפשות וילדים רק בגלל שהוא חשוד - אנחנו חברה לא מתוקנת, אנחנו חברה שאני לא רוצה להשתייך אליה, אבל אני מנסה לא לברוח (כפי שתמיד עשיתי) ולהתמודד. אני רוצה להתמודד עכשיו ולפרסם גם אפיק אחר, צד שני, דיעה: אנחנו לא יכולים לשפוט אנשים סתם, אנחנו לא הרשות השופטת, לנו אין את הזכות לעשות זאת.

אני לא אומר שנשיא קצב לא אשם, אני גם לא אומר שהוא אשם, אני לא אומר שא’ היא שקרנית, אני גם לא אומר שהיא לא, אף אחד מאתנו לא היה שם לקבוע: שתי צדדים יש למטבע וכדאי שכולנו נזכור זאת.

אם החברה הזאת לא יודעת לשים גבול לעצמה ולא יודעת איפה לשים, אולי אנחנו האנשים שבתוכה לא בסדר, אולי אנחנו צריכים לתקן את החברה הזאת.

אנשים הם לא Web 2.0 או נושאים, אי אפשר לתייג אותם כרצוננו. אנחנו לא יכולים לשפוט אנשים, אנחנו יכולים לא לאהוב אותם אך חייבים לכבד אותם.

זכרו: אנחנו מוזנים מהתקשורת, היא לא הייתה שם, היא לא יודעת, היא נותנת צד אחד של המטבע: צריך להכיר גם בצד השני. שמה, בבהמ”ש יש את שתי הצדדים, שמה השופטים שיש להם רשות לשפוט מכירים בשני הצדדים: שמה מחליטים בגלל שני הצדדים.

אז אני לא בעד שלא יענישו (להיפך, שמחתי שסוף סוף שופט קבע על קטין בראשונה מאסר עולם על רצח ואני בעד להגדיל את הענישה בישראל) אבל יש לבדוק קודם גם את הצד השני.

תזכרו, למטבע שני צדדים ואנשים הם לא מקוטלגים לנושאים ואי אפשר לתייג אותם, שאנחנו עושים זאת אנחנו גורמים אבל, אנחנו לא מכבדים ואנחנו עושים משהו שאנחנו לא יכולים לעשות.

http://www.keytekk.com/Blog/criticism/182

(אני לא יודע אם מותר לפרסם את הבלוג, אבל פעם אשרו לי לפרסם אותו בחתימה, כך שנראה לי שזה בסדר - אבל תמיד אפשר לשלוח הודעה על מחיקה).
  Reply With Quote
ישן 26-01-07, 17:04   # 2
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

לא יודע מה להגיד לך,
מסכים ולא מסכים..
חלק נכון.. אבל זה שלא צריך לדבר על זה, לחשוב מה דעתך אם הוא אשם או לא אשם..
לא יודע.. אני לא מסכים איתך ב100%..

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 26-01-07, 17:53   # 3
SHeDoN

מיני פרופיל

SHeDoN לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BlueNosE צפה בהודעה
לא יודע מה להגיד לך,
מסכים ולא מסכים..
חלק נכון.. אבל זה שלא צריך לדבר על זה, לחשוב מה דעתך אם הוא אשם או לא אשם..
לא יודע.. אני לא מסכים איתך ב100%..
יש הבדל בין לדבר על הנושא מלחשוב מה דעתך אם הוא אשם או לא אשם או לקבוע לעזאזל שהוא אשם לפני שיש לו גזר דין (מה שאנחנו, החברה הישראלית עשינו).
  Reply With Quote
ישן 26-01-07, 18:02   # 4
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי KeyTekK's צפה בהודעה
אם האזרח מספר אחד, הנשיא, משה קצב חשוד בעבירות מין, הוא עדיין לא אשם. עדיין לא נגזר לו גזר הדין. אם אנחנו בחברה שיכולה לפרק משפחות, להרוס נפשות וילדים רק בגלל שהוא חשוד - אנחנו חברה לא מתוקנת, אנחנו חברה שאני לא רוצה להשתייך אליה, אבל אני מנסה לא לברוח (כפי שתמיד עשיתי) ולהתמודד. אני רוצה להתמודד עכשיו ולפרסם גם אפיק אחר, צד שני, דיעה: אנחנו לא יכולים לשפוט אנשים סתם, אנחנו לא הרשות השופטת, לנו אין את הזכות לעשות זאת.
אם האזרח מספר אחד, הנשיא (בנבצרות), משה קצב חשוד בעבירות מין חמורות (מעשה מגונה, בעילה אסורה, הטרדה מינית והחמורה שבהן: אונס) מן הראוי שישעה את עצמו ולכל היותר יתפטר מתפקידו.

לא רק שבאי התפטרותו ובספין המלוכלך שעשה עם הכן נבצרות לא נבצרות (רגע לפני שחברי הכנסת אספו מספיק חתימות כדי לפטר אותם בעצמו הוא הגיש נבצרות) הוא מכתים את עצמו עוד יותר אלא מכתים גם את שמה הטוב של המדינה. זה לא מוסיף כבוד שנשיא המדינה, מי שאמור להיות האזרח מספר אחד ולשמש דוגמא לכל השאר מואשם במעשים חמורים.

ואני אתן לך דוגמא: חיים רמון, שר המשפטים לשעבר, שכולה נישק חיילת על הלחי תפסק יוזמה ומיד הודיע על התפטרותו עד שתוכח אשמתו או אי אשמתו בבית משפט. למה קצב לא יכל לעשות כמוהו?

ואני מזכיר לך, חיים רמון נשק על לחיה של חיילת במשרד ולעומת קצב מואשם במעשי אונס, מעשים מגונים, בעילה אסורה, הטרדה מינית. ולא, לא מדובר רק על מתלוננת אחת אלא מספר מתלוננות נגדו.

והיציאה שלו על גדי סוקניק במסיבת העיתונאים שכינס ואופן הדיבור שלו לא מעידים על זה שהוא בטוח בזה שהוא זכאי, נהפוכו!

בקיצור, בוז אחד גדול למשה קצב וחבל שבייש את בית הנשיא ככה.

אגב, הוא הודיע על נבצרות לשלושה חודשים שזה יוצא בערך בסוף אפריל. במילא במאי הוא אמור להתחלף ..

נ.ב.
בטח כל הפורום פה יעלה עליי בתגובות, אבל תתפאקו קצת -
כמו שבגלל המלחמה האחרונה (של"ג (?) 2), ייקח הרבה זמן עד שיהיה רמטכל מחיל אוויר, כך גם ייקח הרבה מאוד זמן עד שיהיה נשיא מדינה ממוצא מזרחי..

נ.ב 2:
בנוגע לכותרת, רושמים תביעות ולא תוויות
ישן 26-01-07, 18:11   # 5
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

אולי הוא התכוון תוויות - סטראוטיפים

בכל מקרה אלעד,
אם אתה אומר שהוא היה צריך להשעות את עצמו, זה מקובל, מסכים איתך.
אבל למה הוא צריך להתפטר, אם הוא באמת לא אשם?
תסתכל עליך במקומו: מעלילים עליך עלילה, שלא הייתה ולא נבראה (אני לא אומר שהוא לא עשה את זה, אבל נגיד שהוא לא). מה תעשה? תתפטר? ומי יבטיח לך את עבודתך או מקומך אחרי, אם תצא זכאי?

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 26-01-07, 18:24   # 6
SHeDoN

מיני פרופיל

SHeDoN לא מחובר  

אלעד: אל תתיחס רגע לקצב, הוא לא מעניין אותי. המעניין אותי הוא איך החברה מתייחסת, הסטיגמות (הסטראוטיפים) שהיא מדביקה על אחד אחד מאתנו ברגע שאנחנו חשודים.

כמו בWeb 2.0 שמים תווית תווית (או תגית תגית אם תרצה).

נ.ב
לא התכוונתי לתביעות.
  Reply With Quote
ישן 26-01-07, 18:39   # 7
Susik
Permanently Banned

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Susik שלח הודעה באמצעות MSN אל Susik

Susik לא מחובר  

לא קראתי כלום
אבל כן.
  Reply With Quote
ישן 26-01-07, 18:57   # 8
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BlueNosE צפה בהודעה
בכל מקרה אלעד,
אם אתה אומר שהוא היה צריך להשעות את עצמו, זה מקובל, מסכים איתך.
אבל למה הוא צריך להתפטר, אם הוא באמת לא אשם?
תסתכל עליך במקומו: מעלילים עליך עלילה, שלא הייתה ולא נבראה (אני לא אומר שהוא לא עשה את זה, אבל נגיד שהוא לא). מה תעשה? תתפטר? ומי יבטיח לך את עבודתך או מקומך אחרי, אם תצא זכאי?
הוא מכהן בתפקיד ציבורי. הוא הפנים של המדינה, אזרח מספר אחת.
ברגע שמישהו מגיע לדרגת איש ציבור (אם זה ראש עיר, אם זה ח"כ, אם זה שר ועל אחת כמה וכמה נשיא המדינה) אז שיידע להגיד - סטופ! אני לא עושה דברים כאלו ואם כבר חטאתי ועשיתי או אם כבר אני מואשם אז אני אפנה תפקידי ויילך הבייתה עד שתתבהר התמונה.

נמצאתי אשם? אני אלך לכלא. נמצאתי זכאי? זה הזמן לתבוע דיבה מכל העיתונאים המעלילים עלי.

אבל ללכת הבייתה זה צעד ראשון שצריכים לעשות.

ציטוט:
אלעד: אל תתיחס רגע לקצב, הוא לא מעניין אותי. המעניין אותי הוא איך החברה מתייחסת, הסטיגמות (הסטראוטיפים) שהיא מדביקה על אחד אחד מאתנו ברגע שאנחנו חשודים.
אותה תגובה כמו למעלה
ציטוט:
כמו בWeb 2.0 שמים תווית תווית (או תגית תגית אם תרצה).

נ.ב
לא התכוונתי לתביעות.
סבבה, חוסר הבנה שלי
ישן 26-01-07, 20:30   # 9
SHeDoN

מיני פרופיל

SHeDoN לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי eLad צפה בהודעה
הוא מכהן בתפקיד ציבורי. הוא הפנים של המדינה, אזרח מספר אחת.
ברגע שמישהו מגיע לדרגת איש ציבור (אם זה ראש עיר, אם זה ח"כ, אם זה שר ועל אחת כמה וכמה נשיא המדינה) אז שיידע להגיד - סטופ! אני לא עושה דברים כאלו ואם כבר חטאתי ועשיתי או אם כבר אני מואשם אז אני אפנה תפקידי ויילך הבייתה עד שתתבהר התמונה.

נמצאתי אשם? אני אלך לכלא. נמצאתי זכאי? זה הזמן לתבוע דיבה מכל העיתונאים המעלילים עלי.

אבל ללכת הבייתה זה צעד ראשון שצריכים לעשות.

אותה תגובה כמו למעלה

סבבה, חוסר הבנה שלי
בקיצור אלעד שיחות האבא בן שלנו לא עזרו הרבה

כל עוד החברה הישראלית רואה אותו אשם - היא שופטת אותו, אסור לעשות את זה. אתה לא יכול לקרוא לו להתפטר אם אין לו גזר דין, אין לנו את שני הצדדים להחליט.
  Reply With Quote
ישן 26-01-07, 20:35   # 10
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
כל עוד החברה הישראלית רואה אותו אשם - היא שופטת אותו, אסור לעשות את זה. אתה לא יכול לקרוא לו להתפטר אם אין לו גזר דין, אין לנו את שני הצדדים להחליט.
נשמע לך היגיוני שאדם שמואשם במעשים כ"כ חמורים ימשיך לכהן בתפקיד שנושא את הכינוי "האזרח מספר אחד" ולהשתתף בכנסים ולייצג את ישראל? נראה לי קצת תמוה..

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום